Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muitininkų sulaikyti reti augalai prigijo Botanikos sode

Pašto poste rastos retos orchidėjos
VTM nuotr. / Pašto poste rastos retos orchidėjos
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar, po konsultacijų su Aplinkos ministerijos specialistais, Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Vilniaus universiteto Botanikos sodui perdavė prieš porą dienų Pašto poste sulaikytas 4 nelegaliai iš Tailando mėgintas parsisiųsdinti retas orchidėjas, kurioms įvežti reikalingi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijoje (CITES) nurodyti leidimai.

Pasak Botanikos sodo direktoriaus pavaduotojos Irenos Noreikienės, specialistų kruopščiai prižiūrimi reti augalai atsigaus, prigis ir papuoš gausiai miesto gyventojų bei svečių lankomą egzotinių augalų sodo kolekciją.

Direktoriaus pavaduotoja padėkojo pareigūnams už rūpestį, supratimą ir profesionalumą. I.Noreikienė apgailestavo, kad vis dar atsiranda nepaisančių galiojančių įstatymų ir mėginančių įsigyti retus augalus, kurių auginimui bei priežiūrai reikia ypatingų sąlygų, patyrimo, kantrybės ir specialių žinių. Pareigūnams buvo parodytos pavasarį Botanikos sodui muitininkų perduotos ir jau gerokai ūgtelėjusios 3 karpažolės, kurios nelegaliai vienos moters krepšyje atkeliavo iš Indijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min