Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mylimąją nužudęs ir iš 6 aukšto iššokęs vaikinas neišgali sumokėti 200 tūkst. litų kompensacijos

M.Marčiulynas tik išgirdęs prokuroro siūlomą bausmę atsiprašė aukos artimųjų.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / M.Marčiulynui dabar jau 25-eri. Teisėjus jis mėgino graudinti ir tuo, kad būdamas jaunas jau yra silpnos sveikatos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuteistasis Marius Marčiulynas prašė šią sumą sumažinti perpus, tačiau Lietuvos apeliacinis teismas jo skundą atmetė.

Daugiau nei prieš šešerius metus, 2004-ųjų kovo 31 dieną, Lietuvą sukrėtė kraupi drama Prienuose: M.Marčiulynas, kuriam tuo metu buvo vos 19 metų, subadė peiliu savo mylimąją 16 metų Eriką Šliužaitę, o pats iššoko iš 6-ojo aukšto.

Vaikinas rimtai susižalojo, tačiau liko gyvas. Jį nuteisė 10 metų (prokuroras prašė 14-kos – aut. past.) kalėjimo, o nužudytosios paauglės tėvams priteisė kompensaciją.

M.Marčiulynas kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą. Vaikiną tenkina jam skirta bausmė, tačiau jis skundžiasi neturintis iš ko atlyginti 200 tūkst. litų žalą.

Beje, aukos motina pirmosios instancijos teisme reikalavo milijono litų.

Prašė priteisti realesnę sumą

Neturtinei žalai atlyginti priteistą sumą iki 100 tūkst. litų sumažinti prašęs M.Marčiulynas teisėjų kolegiją tikino, jog ankstesnis teismas netinkamai aiškino ir taikė normas, reglamentuojančias neturtinės žalos dydžio apskaičiavimą, nepakankamai atsižvelgė į aplinkybes, reikšmingas nustatant neturtinės žalos dydį.Marius tikina, kad nuoširdžiai gailisi padaręs nusikaltimą, tačiau siūlo suprasti, jog pasekmės nebepataisomos jokia pinigų suma. Juolab turto ir pinigų jis neturi.

Apeliantas nurodė, kad jo mylimoji buvo nepilnametė ir įvykio dieną vartojo alkoholinius gėrimus, tačiau teismas esą neatsižvelgė į nukentėjusiosios elgesį.

Be to, teismas nepakankamai įvertino ir ekonominius faktorius, t.y. dabartinę valstybės ekonominę situaciją bei tai, kad apeliantas atlikdamas laisvės atėmimo bausmę neturės galimybės užsidirbti, o atlikęs bausmę gauti darbą, todėl negalės tokia pinigų suma atlyginti neturtinės žalos. M.Marčiulynas teigia, kad mažesnė pinigų suma neturtinei žalai atlyginti būtų realesnė.

Be to, apeliantas nurodė, kad nuoširdžiai gailisi padaręs nusikalstamą veiką, tačiau padarytos nusikalstamos veikos pasekmės nepataisomos jokia pinigų suma. Taip pat nurodė, jog neturi jokio turto.

Teisėjus jis mėgino graudinti ir tuo, kad būdamas jaunas jau yra silpnos sveikatos.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš pirmininko Lino Žukausko, Jono Algimanto Venckaus ir Valdimaro Bavėjano, visus šiuo argumentus šią savaitę atmetė. Tačiau M.Marčiulynas dar turi teisę kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Nužudė žiauriai

Kaip rašoma nuosprendyje, M.Marčiulynas nuteistas už tai, lemtingąjį trečiadienio vakarą apie 19-19.30 val. bute, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, tarpusavio konflikto su nepilnamete E.Šliužaite metu, tyčia virtuviniu peiliu dūrė nukentėjusiajai mažiausiai 25 smūgius į įvairias kūno vietas, tuo padarydamas jai daugybę žaizdų, nuo kurių ji kelių-keliolikos minučių laikotarpyje mirė.

Buvo svarstoma, ar vertinti šią žmogžudystę kaip itin žiaurią, tuomet žudikui grėstų nelaisvė iki 20 metų. Tačiau prokuroras ir teisėjai M.Marčiulynui nebuvo itin griežti.

Komentarai
Temos Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min