Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas liudijo Eglės Kusaitės byloje

Arvydas Anušauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arvydas Anušauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas Vilniaus apygardos teisme balandžio pirmadienį posėdyje nagrinėjant Eglės Kusaitės bylą atsakė į kaltinamosios, jos advokato ir prokuroro klausimus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas A.Anušauskas primena, kad komitetas dar 2010 metais paprašė Valstybės saugumo departamento (VSD) reaguoti į gaunamus skundus bei prašymus ištirti VSD pareigūnų veiksmus E.Kusaitės atžvilgiu.

Komitetas šiuo atveju taip pat ragino VSD atlikti vidinį pareigūnų veiksmų vertinimą.

Iki 2011 m. kovo 15 d. VSD atliko visus tarnybinius patikrinimus, kurių metu ištyrė VSD pareigūnų veiksmus, vykdytus prieš pradedant ikiteisminį tyrimą. Su atlikto tarnybinio patikrinimo išvadomis taip pat buvo supažindinta prokuratūra.

„Baudžiamojoje byloje tik teismas įgaliotas teisės aktų nustatyta tvarka objektyviai įvertinti visą surinktą informaciją, byloje esančius duomenis, jų teisėtumą ir pagrįstumą. Tikiuosi, kad tam pasitarnaus komiteto siūlymu Valstybės saugumo departamente atlikti vidiniai patikrinimai. Bent jau komitetui jie pasitarnavo šalinant tyrimų metu nustatytus VSD operatyvinės veiklos vidaus kontrolės sistemos trūkumus“, – teigė A.Anušauskas.

Temos Pirmininkas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min