Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nacių uniforma vilkintis tipas Kauno kavinėje „Pizza Jazz“ darbuotojų nepapiktino – šokiravo tik hitlerininkų mostu pasveikintą užsienietį

Kavinė Kauno senamiestyje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kavinė Kauno senamiestyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune, Senamiestyje esančioje picerijoje „Pizza Jazz“ sulaikytas nacių uniformą vilkintis vyras. Jei ne policiją iškvietęs užsienietis Richardas Shofiledas, į nacių uniformą niekas taip ir nebūtų atkreipęs dėmesio.

R.Shofieldas savo socialinio tinklalapio paskyroje pasakojo sekmadienį ėjęs pro piceriją ir pamatęs viduje sėdintį nacių karininko uniforma vilkintį vyrą. Jis sėdėjo su kompanija draugų ir kalbėjo lietuviškai.

R.Shofieldas užkalbino uniformuotą lankytoją, kai šis išėjo parūkyti ir pasveikino užsienietį hitlerininkų mostu. Lietuvis pavaišino R.Shofieldą cigaretę ir paklaustas, ką jis veikia, atsakė: „Ieškau žydų sudeginti“.

Užsienietį pribloškė, kad picerijos personalas visiškai nereagavo į nacių uniformą vilkintį vyriškį.

Užsienietį pribloškė, kad picerijos personalas visiškai nereagavo į nacių uniformą vilkintį vyriškį. Toliau jis aprašo jį nustebinusios padavėjos elgesį.

„Tuomet (kuo labai žaviuosi Lietuvoje) laukan išėjo padavėja ir pareikalavo iš karto susimokėti – tai plačiai paplitusi praktika šalyje, kurioje visi vieni kitais nepasitiki. Jos pasiteiravau, ar tai, kad pavogsiu arbatos puodelį, jai atrodo blogai, o aptarnauti klientą, apsirengusį nacių uniforma, jau yra gerai? Ji atsakė, kad aš nieko nesuprantu ir viskas yra gerai“ , – stebėjosi užsienietis.

Jis paprašė pakviesti ką nors iš picerijos vadovų, bet padavėja atsisakiusi. Tada R.Shofieldas iškvietė policiją, kuri atvyko po 13 minučių ir išsivežė pažeidėją.

Kauno Centro policijos komisariate sulaikytam vyrui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas ir konfiskuota uniforma.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai informavo, kad apie 21 val. buvo gautas pranešimas apie nacių uniformą dėvintį vyrą.

A. Š. paaiškino, kad grįždamas iš kaukių baliaus nusprendė užsukti į piceriją pasilinksminti.

Nuvykus nurodytu adresu, pastebėtas pilietis A. Š. (gimęs 1975 m.), kuris dėvėjo, kaip įtariama, uniformą su nacistine simbolika.

A. Š. paaiškino, kad grįždamas iš kaukių baliaus nusprendė užsukti į piceriją pasilinksminti. Jam nustatytas 1,88 promilių girtumas.

Dėl šio įvykio pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena. Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR simbolikos, atributikos demonstravimas užtraukia baudą nuo 500 iki 1000 litų su daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis, konfiskavimu.

Piceriją valdančios įmonės „Pjazz“ regiono vadovė Kristina Belopetravičienė portalui 15min.lt atsiuntė tokį incidento komentarą: „Apgailestaujame, kad konfliktas tarp klientų įvyko būtent mūsų restorane. Mes nepritariame tam, kas prieštarauja Lietuvos įstatymams. Žinoma, nepritariame ne tik tam, kas įvyko, bet ir su įvykiu susijusioms pasekmėms – įžeidžiančio turinio komentarams ir panašiems veiksmams. Tas, kas reikalauja atsakomybės iš kitų, taip pat turėtų laikytis įstatymų normos. Atsiprašome visų, kam šis įvykis sukėlė nepatogumų.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min