Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 26, 10:51 Atnaujinta 2017 01 26, 16:01

Naktį Kėdainiuose sumušto keturmečio būklė – kritinė: įtarimo šešėlis krenta ant motinos ir sugyventinio

Trečiadienio vakarą Kėdainiuose sumušto ketverių metų berniuko gyvybė pakibo ant plauko. Jo šeimoje apie smurtą jau buvo žinoma anksčiau, praneša Kauno apskrities policija.
Medikai su policijos pagalba gabena gatvės miegalius į ligoninę
Asociatyvi iliustracija / Alvydo Januševičiaus nuotr.

„Atvažiavusi greitoji rado užmuštą vaiką. Nes kada atvyko greitoji, buvo asistolija, tai yra nebuvo širdies veiklos, ir tik efektyvių ir energingų gaivinimo veiksmų dėka vaikas buvo atgaivintas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas.

Įtariama, kad vaikas galėjo būti sumuštas artimųjų.

Apie 23.50 val. gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Mindaugo gatvėje, sumuštas keturmetis vaikas.

„Įvykio vietoje surinkti pirminiai duomenys, kad daugiabučio namo bute buvo sumuštas keturių metų amžiaus vaikas. Dėl patirtų sužalojimų jis prarado sąmonę“, – kalbėjo Kauno apygardos prokuroras Vitoldas Guliavičius.

Pagal esamą situaciją, tokie sužalojimai nėra suderinami su gyvybe

Sunkiai sužalotas mažametis pristatytas į gydymo įstaigą.

Pasak Kauno klinikų vaikų reanimatologo Vaidoto Gurskio, vaikas pas juos atvežtas 4.44 val. ypač sunkios būklės.

„Sužalojimai ypač sunkūs, sumušimai su pakraujavimu visame kūne, nugaros srityje, praktiškai visas kūnas nusėtas mėlynėmis. Stipriausiai sužalota galva, po kietaisiais galvos dangalais dešinėje pusėje išsiliejęs kraujas, smegenys patinę. Skubiai operuotas. Neurochirurgų komanda pašalino kraujo krešulius, atliko kitus reikalingus chirurginius veiksmus“, – sakė medikas žurnalistams.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovas doc. Vaidotas Gurskis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovas doc. Vaidotas Gurskis

Jo duomenimis, šiuo metu berniukas gydomas Vaikų terapijos skyriuje, jo būklė – kritinė, jis be sąmonės, visiškai nereaguojantis.

„Smegenų veiklos gyvybingumo požymių kol kas nematyti, gyvybinės funkcijos palaikomos aparatūra arba vaistų pagalba. Pagal esamą situaciją, tokie sužalojimai nėra suderinami su gyvybe“, – tvirtino V.Gurskis.

Medikų tvirtinimu, pagal žymes matyti, kad mušta ir ranka, ir galbūt kitais būdais – naudojant bukus daiktus, kurie baigiasi aštriu galu.

„Žaizdos yra senesnės, tačiau sumušimai ne vien švieži, yra ir senesnių“, – pasakojo V.Gurskis.

Anot R.Kėvalo, baisiausia, kad berniukas muštas ir į galvą.

„Vaizdas yra šiurpus. Vaikas tikrai buvo skriaudžiamas ir mušamas ne vieną kartą, tikrai neapsieita be kitų kietų bukų daiktų. Kas baisiausia, jis miršta dėl galvos smegenų traumos. Paskutiniai smūgiai buvo sukoncentruoti į galvą“, – sakė gydytojas.

Jis pabrėžė, kad Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai žinojo, kad vaikas šioje šeimoje mušamas.

Medikai tvirtina, kad aplinkybės rodo, jog sumušus vaiką iškart pagalbos nesikreipta, medikai iškviesti, kai mažametis realiai buvo miręs. Jie svarstė, kad laiku iškvietus pagalbą būtų daugiau galimybių išgelbėti berniuko gyvybę.

Policija sulaikė du įtariamuosius – 23 metų moterį į ir 27 metų vyrą. Pasak policijos, įtariamieji yra mažamečio mama ir sugyventinis. Medikų duomenimis, greitosios medicinos pagalbą vaikui iškvietė vyras, jis teigė esą vaiką sumušė motina.

Šiuo metu jie yra apklausiami, rytoj bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo

„Buvo nustatyta, kad jie abu yra blaivūs, jiems pareikšti įtarimai dėl mažamečio sveikatos sutrikdymo. Šiuo metu jie yra apklausiami, rytoj bus sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo“, – sakė prokuroras.

Pasak jo, šeima yra žinoma pareigūnams, pernai buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje, tačiau prokuroras nusprendė, kad nėra pakankamai duomenų bylą perduoti teismui ir bylą nutraukė.

„Minėtas sprendimas šio įvykio kontekste bus patikrintas, revizuotas aukštesnių prokurorų ir bus nuspręsta, ar jis pagrįstas“, – teigė V.Guliavičius.

Užčiuopė gumbą

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS ketvirtadienį sakė, kad pernai lapkričio pabaigoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galbūt smurtą patyrusio vaiko. Darželio auklėtoja, glostydama vaiko galvą, apčiuopė gumbą. Apie tai buvo pranešta tarnyboms.

Pasak E.Martinonienės, šio sužalojimo mastą tyrė ekspertai, ikiteisminiame tyrime buvo apklausti liudytojai. Ekspertai išreiškė tikimybę, kad vaikas galėjo ir nukristi, stipraus sumušimo nebuvo.

„Nebuvo surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių smurtą, todėl tyrimas buvo nutrauktas. Ta byla bus patikrinta, jau dabar, man atrodo, tikrinama“, – BNS teigė E.Martinonienė.

Tyrimas buvo pradėtas dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Skundėsi bijantis sugyventinio

Kėdainių rajono laikraščio „Kėdainių mugė“ duomenimis, mokyklos-darželio „Vaikystė“, kurį lankė sumuštas vaikas, darbuotojai dar praėjusių metų lapkričio 23 dieną kreipėsi į Vaikų teisių tarnybą, nes į darželį atvestas vaikas verkė ir skundėsi galvos skausmu.

Jau tada vaikas skundėsi, kad jis bijo mamos draugo, kaimynai sakė, kad namuose triukšmaujama.

Jau tada vaikas skundėsi, kad jis bijo mamos draugo, kaimynai sakė, kad namuose triukšmaujama.

„Šeima mūsų rajone gyvena gerą pusmetį. Ji atvyko iš Radviliškio rajono. Iš ten negavome žinių, jog ji įtraukta į socialinių šeimų rizikos sąrašą.

Pas mus ji irgi nebuvo tokiuose sąrašuose. Vaikas lankė darželį. Buvo incidentas, mes aiškinomės. Bet nusikaltimo požymių nebuvo“, – sakė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Vilima Jucevičiūtė.

Berniukas – neišsimiegojęs ir liūdnas

Keturmečio darželio direktorė BNS teigia, kad berniukas į ugdymo įstaigą ateidavo neišsimiegojęs ir liūdnas.

„Kartas nuo karto auklėtoja pastebėdavo, kad jis ateidavo pavargęs, neišsimiegojęs, kažkoks liūdnas ir prislėgtas“, – BNS ketvirtadienį sakė Kėdainių mokyklos – darželio „Vaikystė“ direktorė Zita Petrokienė.

Vaikas šį darželį lankė nuo pernai rugsėjo 1 dienos.

Pasak Z.Petrokienės, rugsėjį ir spalį berniukas darželį lankė nuolatos, o nuo lapkričio iki gruodžio lankomumas suprastėjo, motinai pakeitus darbą.

„Teismo ekspertizėje dar pamatė, kad pas jį buvo mėlynė ant kojos. Jis pats sakė, kad nukrito nuo laiptų, o tą ekspertizė ir patvirtino“, – pridūrė ji.

Darželio direktorė teigė, kad nutraukus ikiteisminį tyrimą vaikas tapo guvesnis: „Tas vaikiukas atėjo ir pamiegojęs, ir pailsėjęs, ir linksmesnis. Supratome, kad truputį sudrausminome tą šeimą“.

Nors berniukas šeimoje atrodė mylimas, Z.Petrokienė sako smurtu prieš jį įtarianti patėvį.

„Tas vaikas sakydavo, kad mane Gedas barė, mane Gedas mušė. Bet žinote, vaikas ketverių metukų, aš negaliu taip tiksliai konstatuoti kaip tikro fakto“, – kalbėjo ji.

Policijai žinomi

Abu įtariamieji ir anksčiau yra patekę į policijos akiratį, teisti. Vaiko motina su teisėsauga bendradarbiauja.

„Sugyventinis nepripažįsta ir neigia kai kuriuos akivaizdžius duomenis. Moteris bando kalbėtis, bendradarbiauti su pareigūnais“, – sakė prokuroras.

Kol kas nėra nustatyta, ar abu įtariamieji smurtavo prieš vaiką.

Darželio direktorė BNS teigė, kad sausį berniuko motina metė darbą, o jis į darželį per mėnesį atvyko tris kartus – paskutinį kartą prieš šešias dienas.

muge.eu nuotr./Namas Kėdainiuose, Mindaugo g. 12, kur buvo sumuštas vaikas
muge.eu nuotr./Namas Kėdainiuose, Mindaugo g. 12, kur buvo sumuštas vaikas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min