Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 29d. 00:40 , Atnaujinta: 2012 lapkričio 29d. 09:31

Naktį supleškėjo prie kelio Vilnius–Kaunas stovėjusi populiari užeiga „Bajorkiemis“ (papildyta VIDEO)

Gaisras niokojo „Bajorkiemį“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gaisras niokojo „Bajorkiemį“.

Kaišiadorių rajone trečiadienį prieš vidurnaktį užsiliepsnojo populiari užeiga „Bajorkiemis“, įsikūrusi kelio Kaunas-Vilnius 12-ame kilometre.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį apie 0.02 val. BPC gavo pranešimą apie tai, kad Kaišiadorių r., Rumšiškių seniūnijoje, Karčupio kaime, dega užeiga „Bajorkiemis“.

Į įvykio vietą išsiųstos Kauno apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, greitosios pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Papildyta 0.41 val.: Ugniagesiai į gaiso vietą nusiuntė net aštuonias autocisternas ir štabo automobilį. Tačiau dėl stipraus vėjo ugnis plito, ją pažaboti pavyko ne iš karto.

Atvira ugnimi degė pagrindinis užeigos pastatas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje

Papildyta 2.02 val.: Situacija prie „Bajorkiemio“ beviltiška. Nors iš dangaus pabiro dulksna, gaisro lokalizuoti kol kas nepavyko. Visiškai sudegė antras aukštas, pleška pirmasis. Medinės konstrukcijos, ko gero, sudegs iki pamatų.

Ugniagesiai 15min.lt pasakojo, kad užsiliepsnojęs pastatas naktį buvo užrakintas. Atvykus ugniagesiams, jau liepsnojo stogas. Budintis sargas buvo kitame pastate. Kol kas sunku nustatyti, kokia galėjo būti gaisro priežastis.

Papildyta 9.10 val.: Gaisrą 32 ugniagesiai, dirbdami labai pavojingomis sąlygomis, lokalizavo 1.37 val., o užgesino 3.28 val., tačiau ketvirtadienio rytą gaisravietėje vis dar dirbo gausios gelbėtojų pajėgos. Jie ardė perdangas, pylė vandenį ant teberusenančio pastato.

Teritorija aptverta „Stop“ juostomis. Visiškai sudegė pagrindinio „Bajorkiemio“ pastato stogas ir antras aukštas, išdegė vidus. Šalia augantį ąžuolą ugniagesiai nuolat laistė vandeniu, todėl jis neužsidegė.

Papildyta 9.23 val.: Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė 15min.lt sakė, kad gaisro metu pavojų kėlė du netoliese pagrindinio pastato įkasti dujų rezervuarai. Sklido dujų kvapas, todėl viena autocisterna budėjo prie jų dėl galimos avarijos. Rezervuaro sklendės saugumo sumetimais buvo apipurkštos putų koncentratu. Sprogimas būtų padaręs didelę žalą Kauno marių regioniniam parkui.

Įvykio vietą, šiek tiek išsisklaidžius tirštam rūkui, apžiūri policijos, ugniagesių atstovai, ieškantys galimos gaisro priežasties. Jei būtų įtartas tyčinis padegimas, policija pradėtų ikiteisminį tyrimą. Liepsnų padaryti nuostoliai nustatinėjami.

Nelegalūs bankrutuojančio „Bajorkiemio“ pastatai

2012 metų gegužę Kauno apygardos teismas nutarė, kad šalia autostrados Vilnius–Kaunas esančio restorano „Bajorkiemis“ pastatus privalu nugriauti. Jie išdygo be leidimo.

Per tris mėnesius su žeme turėjo būti būti sulyginti beveik visi čia esantys statiniai, kurie iškilo be jokių leidimų. Tačiau šis sprendimas buvo apskųstas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Restoraną „Bajorkiemis“ valdę verslininkai Kauno marių regioniniame parke sugebėjo pastatyti visą pastatų kompleksą. Nuo plento iki marių didelį plotą regioninio parko užima didžiulė dvaro stiliaus užeiga, klėtis su pobūvių patalpomis ir pirties kubilais lauke, tvartas su ožkomis, didelė vasaros estrada, pavėsinės, vaikų žaidimų įranga, karčemėlė su parduotuve.

Kol Kauno marių regioniniame parke dygo nelegalūs statiniai, jokie valstybės tarnautojai procesui netrukdė.

Bankrutuojančio „Bajorkiemio“ bankroto administratorius teisme aiškino, kad pastatų nereikėtų griauti dėl to, kad vienas iš bendrovės kreditorių yra Valstybinė mokesčių inspekcija. Griaunamiems statiniams kreditą suteikęs „DnB Nord“ bankas patvirtino, kad statiniai įkeisti bankui.

Teismas leido negriauti tik kalvės, kur laikomi teritorijos priežiūros įrankiai. Mat šis namukas įrašytas į Kultūros vertybių registrą. Taip pat galės stovėti pagrindinis restorano pastatas, bet su sąlyga, kad per metus jis bus įteisintas.

Grasino parduoti varžytinėse

„Ateitis atrodo gana niūri. Prokuratūra siekia, kad būtų nugriauti ne tik teritorijoje esantys statiniai, bet ir pagrindinio pastato dalis, kur yra pobūvių salė, kai kurios virtuvės patalpos. Jei ta dalis bus nugriauta, neliks pagrindinio pastato grožio. Atstatymo galimybės abejotinos“, – 2011 m. sakė užeigos pastatą šiuo metu nuomojančio restoranų tinklo savininkas Paulius Tamošiūnas.

Anot jo, atrodo, kad senieji savininkai 2002-aisiais klastojo dokumentus, todėl pagrindinis pastatas pastatytas didesnis, nei numatyta statybų leidime.

„Bajorkiemio“ akcininkai iš banko „DnB Nord“ buvo pasiskolinę apie 2,5 mln. litų, tačiau neįstengia sumokėti net palūkanų, kurios per metus siekia apie 160 tūkst. litų. Dėl tos priežasties bendrovei iškelta bankroto byla.

„Mane jaudina „Bajorkiemio“ ateitis – prisidėjau jį kuriant ir puoselėjant. Jei bus paskelbtos varžytinės, manau jose dalyvauti. Nors ūkinė situacija bendrovėje „Bajorkiemis“ atrodo beviltiška, tačiau pastato būklė nėra prasta“, – sakė vienas „Bajorkiemio“ įkūrėjų Algirdas Mažeika.

Burtai ir ambicijos: verslo partneriai tapo priešais

1998 metais verslininkai Algirdas Mažeika ir Gintautas Remeika įkūrė „Bernelių užeigą“ ir kasmet atidarydavo po vieną restoraną. „Bajorkiemis“ duris atvėrė 2002 metų rudenį, primena lrytas.lt.

A. Mažeika tapo „Bernelių užeigos“ šeimininku. G.Remeikai atiteko „Bajorkiemis“.

Tačiau tarp verslininkų kilo nesutarimų. Neoficialus karas vyko kelerius metus. Dėl įvairių aplinkybių, net dėl burtininkės pinklių, 2006 metų vasarą verslininkai oficialiai atskyrė verslus.

A.Mažeika tapo „Bernelių užeigos“ šeimininku. G.Remeikai atiteko „Bajorkiemis“.

2008 metų sausį „Bajorkiemio“ restoranas buvo priverstas sustabdyti veiklą, o jo savininkas – pamiškėmis sprukti nuo Mokesčių inspekcijos ir policijos pareigūnų.

Skandalingai pagarsėjęs G.Remeika 2008 rugsėjį buvo priverstas atsisveikinti su žinomu pakaunės restoranu „Bajorkiemis“.

Teismo paskirtas restorano bankroto administratorius pareiškė, kad „Bajorkiemis“ uždaromas, o jį valdyti galės nuomos konkursą laimėjusi bendrovė.

Dar anksčiau drastiškų priemonių teisėsaugininkai ėmėsi gavę informacijos, kad restorano savininkas G.Remeika numojo ranka į mokesčių mokėjimą ir tvirtino sukūręs savarankišką mokesčių politiką.

Ryšiais su burtininkais pagarsėjęs restorano savininkas G.Remeika nuo 2007 metų ėmė nebemokėti palūkanų bankui, kuriam buvo įkeitęs pastatą. Vėliau jis atsisakė mokėti ir įmokas „Sodrai“, kitokius mokesčius, pinigų negaudavo ir restorano tiekėjai.

VIDEO: Gaisras naktį nuniokojo populiarią kavinę „Bajorkiemis“.

VIDEO: 15min.lt skaitytojo Pauliaus V. video: BAJORKIEMIO gaisras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min