Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 7d. 15:58

Naktinei medžioklei pasiruošęs brakonierius įkliuvo Utenos aplinkosaugininkams

Medžiotojas
Aplinkos apsaugos departamento nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai sausio 6-osios vakarą Anykščių rajone sulaikė vyrą, medžiojusį draudžiamu būdu – su naktinio matymo prietaisu, iš anksto užtaisytu ginklu, neužpildžiusį medžioklės lapo ir su savimi neturėjusiu leidimo laikyti ginklus.

Asmuo, sulaikytas medžiotojų klubo „Elnias“ medžiotojų klubo medžioklės plotų vienete, ir pats yra to medžioklės ploto naudotojas.

Per patikrinimą Utenos GGAI pareigūnai asmens vairuojamame visureigyje „Isuzu“ rado prie medžioklinio šautuvo pritaisytą naktinio matymo prietaisą, parengtas ginklas buvo ne dėkle ir su šoviniu lizde, o asmuo su savimi neturėjo ir aplinkos apsaugos pareigūnams nepateikė leidimo laikyti (nešiotis) ginklus.

Už šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal tris – 1 d., 4 d. ir 5 d. – Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio dalis.

Šios veikos užtraukia baudą nuo 600 iki 1700 eurų, teisės medžioti atėmimą nuo vienų iki penkerių metų su administracinio nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimu.

Pareigūnai iš pažeidėjo paėmė ginklą, šovinius, draudžiamą naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio.

Sprendimą dėl administracinės baudos dydžio ir nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimo priims Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmai, išnagrinėję administracinio nusižengimo bylą.

Aplinkosaugininkai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995. Taip pat apie neskubaus reagavimo pranešimus galite pranešti https://aakis.am.lt/.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min