TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Asmuo, kaip du vandens lašai panašus į Seimo narį Vincą Babilių, naktį taranavo „Mazda 6“

Avarijos vietoje
Norberto Daunoravičiaus nuotr. / Avarijos vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Po naktinės avarijos, iš kurios vienas vairuotojas pasišalino, kitas pareigūnams pareiškė, kad į jo automobilį atsitrenkė neblaivaus Seimo nario liberalcentristo Vinco Babiliaus visureigis, pareigūnams iškilo rimtas galvosūkis.

Avarija įvyko prieš vidurnaktį įvyko Laisvės pr. ir J.Baltrušaičio g. sankirtoje. Čia susidūrė automobiliai „VW Touareg“ ir „Mazda 6“.

Liudininkų teigimu, visureigis degant raudonam šviesoforo signalui įvažiavo į „Mazda 6“ galą. Smūgio būta stipraus, bet žmonės nenukentėjo.

Nukentėjęs avarijoje: „Negi aš V.Babiliaus nepažįstu“?

Atvykusiems policijos pareigūnams „Mazda 6“ vairuotojas pareiškė atpažinęs vyrą, kuris vairavo kitą mašiną. Tai esą buvęs Seimo narys Vincas Babilius. Pasak vyriškio, į jo automobilio galą įvažiavęs asmuo elgėsi keistai, kalbėjo nerišliai, nuo jo sklido alkoholio kvapas.

Policininkams nukentėjusysis sakė iškart atpažinęs ir savo skriaudiką. „Negi aš Vinco Babiliaus nepažįstu“, – aiškino policijos pareigūnams apstulbęs „Mazda 6“ vairuotojas.

Visureigis rėžėsi nestabdydamas (dar papildyta 11.35 val.)

Liudininkė Ieva (pavardė redakcijai žinoma – red. past.), nelemtąjį vakarą sėdėjusi tame automobilyje su draugu Mindaugu, pasakojo, kaip viskas buvo: „Mes važiavome nuo M. Romerio universiteto Pašilaičių link. Pravažiavę PC „Mandarinas“ sankryžą aplenkėme tą visureigį, jis

Įvykio liudininko Juozo nuotr./Avarijos vietoje
Įvykio liudininko Juozo nuotr./Avarijos vietoje

nenorėjo praleisti, tai papypsėjome. Nuvažiavę prie sankryžos atsistojome penktoje juostoje, nes ketinome sukti į kairę. Degė raudona šviesa. Gerą minutę stovėjome. Mindaugas pasižiūrėjo į galinį veidrodėlį, jo akys išsprogo, dėl streso griebė vairą, bet nieko jau nepadarė, ir pajutome stiprų smūgį. Manau, kokių dvidešimt metrų iščiuožėme į priekį!

Rėždamasis į mus vairuotojas nestabdė, susuko vairą į kairę, nuvertė šviesoforą, ir visoje sankryžoje dingo šviesoforo signalas. Vyras apsuko sankryžą, nuvažiavo į „VW“ stovėjimo aikštelę ir ten pastatė automobilį. Draugas manęs paklausė, ar nieko neatsitiko, pasakiau, kad ne. Kaip tik buvau laikiusi rankoje kavos puodelį ir draugą apipyliau kava. Ačiū Dievui, kad ji buvo nekaršta, nes būčiau nudeginusi jam veidą. Mindaugas šoko iš mašinos, bėgo į aikštelę paskui visureigio vairuotoją, iškart nufotografavo mašinos numerius, o vairuotojas išlipo. Draugas paklausė jo: „Man atrodo, jūs užimate rimtas pareigas?“ Vairuotojas, kuris buvo Seimo narys Vincas Babilius, nei paneigė, nei patvirtino tai.

Mindaugas man liepė iškviesti policiją, nes įtarė, kad V. Babilius girtas. Prie manęs priėjo vienas vyras, važiavęs su žmona, ir pasakė, kad matė avariją ir, jei ką, galės paliudyti. Jis irgi patvirtino: „čia gi Seimo narys V. Babilius!“. Priėjau prie draugo ir visureigio vairuotojo, telefone per „Google“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Volkswagen Touareg
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Volkswagen Touareg

susiradau, kaip atrodo V. Babilius, ir pamačiau, kad tai tikrai tas pats žmogus. Jis buvo apsvaigęs: kalba nerišli, orientacija sutrikusi, buvo agresyvokas: „Mindaugai, tai tariamės, arba aš iš čia išeinu“, „Aš tau nupirksiu mašiną, ne kažkokį grabą kaip šita, o naują!“ Kas nemaloniausia, žmogus net nepaklausė, ar mums viskas gerai. Man atrodo, kad Seime dirbantys žmonės taip elgtis neturėtų. Jeigų mūsų mašinoje gale kas nors būtų sėdėjęs, tai jam būtų šakės. Kaip ir žmonėms, jeigu būtų stovėję sankryžoje, nes ten, kur V. Babilius nuvertė šviesoforą, yra pėsčiųjų perėja.“

„Iš mašinos nieko neliko“, – teigia eismo įvykio dalyvė Ieva. Anot jos, visureigis liko sveikesnis – buvo nubrozdintas tik jo priekis. Merginos teigimu, visureigio vairuotojas, sprukdamas iš įvykio vietos, automobilyje paliko savo mobilųjį telefoną. Gal dėl to šiandien ryte, skambinant „15min“, jis nekėlė ragelio.

Ievai ir Mindaugui nieko baisaus nenutiko, tik į sėdynės atlošą abu susitrenkė galvas.

Iškart po to staiga nereguliuojama tapusioje sankryžoje įvyko dar viena avarija.

Papildyta 13.10 val. Nauji liudininkų pasakojimai

Automobilį „Mazda 6“ vairavęs Mindaugas „15min“ pasakojo, kad pirmadienį patyrė šoką, tačiau šiandien jaučiasi neblogai: „Iškart pamačiau, koks čia veikėjas. Priėję liudininkai irgi patvirtino, kas čia toks ir iš kokios partijos. Abejonių nekilo. Iš pradžių jis bandė bėgti, bet paskui apsisuko ir grįžo tartis. Kad kuo ilgiau pratempčiau laiką, bandžiau su juo „tartis“. Kokią valandą jį laikiau. Galvojau, policija atvažiuos iškart, bet atvažiavo tik po poros valandų (avarija įvyko 22:05, o policija atvyko apie vidurnaktį). Nelaukdamas policijos jis perkeltine prasme pabėgo – tiesiog nuėjo Ukmergės plentu ir nebegrįžo.“

Į „15min“ redakciją kreipėsi teisybės ieškotoja save vadinanti Lina, šio įvykio liudininkė. Moteris kartu su vyru tuo metu važiavo pro šalį: „Tai tikrai buvo V. Babilius. Mes vienu metu buvome toje pačioje sankryžoje, tik kitoje eilėje važiavome. Buvo smūgis – džipas trenkėsi į „Mazdą“. Tas džipas išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, numušė šviesoforą, ir vaizdas buvo toks, kad jis bėga iš įvykio vietos! Jis apsuko ratą ir nuvažiavo į aikštelę, kuri yra šalia automobilių pardavimo salonų. Panašu, kad būtų toliau važiavęs, bet mašina tiesiog užgeso. Pamatėme su vyru, kad iš kito avariją patyrusio automobilio išlipo jauni žmonės, liepiau pažiūrėti vyrui, pasakyti, kad galėsime paliudyti. O iš džipo išlipo kostiumuotas žmogus. Vyras buvo priėjęs ir grįžęs papasakojo: „Na va, Seimo narys V. Babilius. Panašu pagal judesius ir viską, kad yra girtas.“ Tam berniukui V. Babilius siūlė nekviesti policijos, bandė tartis, bet jie jau buvo iškvietę policiją. Mes kaip žmonės, kaip piliečiai norėjome padėti. Patys esame tokioje beviltiškoje situacijoje atsidūrę, kai žinai, kad esi teisus, bet nieko negali padaryti.“

Visureigio vairuotojas, sprukdamas iš įvykio vietos, automobilyje paliko savo mobilųjį telefoną.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas patvirtino, kad Vincas Babilius vairuoja nurodytą „VW Touareg“.

Seimo kancleris Jonas Milerius 15min.lt patvirtino, kad automobilis priklauso transporto priemones nuomojančiai bendrovei, o jį nuomojasi V.Babilius.

Dar naktį policijos pareigūnai sakė negalintys nei patvirtinti, nei paneigti šios informacijos. Esą kol iš įvykio vietos pasišalinęs vairuotojas nesurastas ir neapklaustas, tvirtinti, kad „VW Touareg“ vairavo Seimo narys, negalima. Automobilis priklauso išperkamosios nuomos bendrovei.

Vilniaus policija pradėjo įvykio tyrimą. 2006 m. pagamintas „VW Touareg“ išvežtas į saugomą policijos aikštelę.

Taigi, kol vyksta tyrimas, galimos kelios įvykio versijos: automobilį vairavo pats Seimo narys arba jo automobilį vairavo kitas vyras, kaip du vandens lašai panašus į Vincą Babilių.

Papildyta 9.55 val. Antradienio rytą V.Babiliaus kolegos prasitarė, kad ieškomas parlamentaras yra ligoninėje.

Pirmadienį iki vėlumos vyko Liberalcentristų partijos valdybos posėdis, kuriame buvo aptarta situacija koalicijoje po to, kai vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis nutarė atsistatydinti. 15min.lt žiniomis, V.Babilius valdybos posėdyje dalyvavo.

Vincas Babilius baustas už greičio viršijimą, jo automobilis – prabanga mokesčių mokėtojams

Seimo narys Vincas Babilius 2010 m. spalį nubaustas už tai, kad, važiuodamas automobiliu „Volkswagen Touareg“, leistiną 100 kilometrų greitį viršijo 65,7 kilometro. Jis nubaustas 1500 litų bauda ir 3 mėnesiams buvo netekęs vairuotojo pažymėjimo.

Nors dauguma parlamentarų nuomoja naujus arba apynaujus automobilius, mokesčių mokėtojams jų remontas atsieina nepigiai.

Taip pat žiniasklaidoje buvo skelbta, kad už Vinco Babiliaus visureigio remontą iš parlamentinių lėšų praėjusių metų pabaigoje teko pakloti 4,4 tūkst. litų.

Galingas automobilis ėmė byrėti, kai praėjusių metų viduryje V.Babilius nustojo jį nuomoti už valdiškas lėšas. Anksčiau kiekvieną ketvirtį už jo nuomą valstybei tekdavo pakloti po 6 tūkst. litų, o dabar tenka mokėti už remontą.

SUSIJĘ: kaip atrodė Seimo narės Astos Baukutės visureigis po smūgio į šviesioforą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min