Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naktiniai nepilnamečių nuotykiai pasibaigė Švenčionių areštinėje

Antrankiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio rytą, apie 4.38 val., į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariatą kreipėsi Švenčionių miesto gyventoja L.R. pranešdama, kad naktį įsibrauta į jai priklausantį butą, kurio durys buvo paliktos neužrakintos.

Kaip rašoma Vilniaus apskrities VPK, nors bute miegojo pati L.R. ir dar du jos šeimos nariai, iš buto dingo spintoje padėti 3 mobiliojo ryšio telefonai „Nokia“, 3 balto metalo grandinėlės, butelis brendžio ir piniginėje buvęs 50 eurų banknotas.

Padarytas bendras nuostolis – 1 tūkst. 56 Lt.

Dėl įvykio Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 178 str. 2 d. (tas, kas pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, saugyklą ar saugomą teritoriją baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų).

Atlikdami ikiteisminį tyrimą, Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai jau tą patį rytą nustatė ir sulaikė įtariamus šio nusikaltimo padarymu du nepilnamečius Švenčionių rajono Socialinių paslaugų centro vaikų globos namų auklėtinius (gimusius 1997 ir 1996 m.) ir nepilnametį (gimusį 1995 m.) Švenčionių miesto gyventoją. Pas įtariamuosius surasta didžioji dalis pagrobtų daiktų.

Tai – jau ne pirma šių nepilnamečių Švenčionių rajone padaryta nusikalstama veika. Vien per paskutinius metus vienas nepilnametis įtariamasis yra padaręs daugiau kaip 10 nusikalstamų veikų, tačiau iki šiol jis nėra sulaukęs amžiaus, nuo kurio asmeniui gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė – už padarytų nusikaltimų pasekmes atsakydavo jo tėvai. Minėtam nepilnamečiui Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo skirtos minimalios priežiūros priemonės, buvo nustatyta laikinoji globa Švenčionių rajono Socialinių paslaugų centro vaikų globos namuose.

Kadangi ir būdamas globos namuose nepilnametis toliau darė teisės pažeidimus, buvo kreiptasi į Švenčionių rajono apylinkės teismą dėl leidimo skirti vidutinės priežiūros priemonę – atiduoti jį į Vėliučionių vaikų socializacijos centrą 1 metų laikotarpiui. Tačiau Švenčionių rajono apylinkės teismo nutartimi šis prašymas buvo atmestas.

Šį kartą visi nusikaltimą L.R. namuose padarę nepilnamečiai jau yra sulaukę amžiaus, nuo kurio privalo asmeniškai atsakyti pagal baudžiamuosius įstatymus. Todėl du iš jų po apklausos uždaryti į Vilniaus aps. VPK Švenčionių r. PK areštinę, vienas vaikinas po apklausos išleistas į namus. Įvykis tiriamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min