![]() |
| VSAT nuotr./Įvykio vietoje |
Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad Plungės rajono Jogaudų kaime pareigūnai stebėjo, kaip įtartinas automobilis Citroen XM įsuko į 47-erių vietos gyventojai priklausančią sodybą. Prie tik ką atvykusio automobilio, kurį, kaip vėliau paaiškėjo, vairavo 42 metų Vilniaus rajono Sužionių kaimo gyventojas, priėjęs 20-metis sodybos gyventojas iš bagažinės išėmė kartoninę dėžę ir nunešęs padėjo greta automobilio Renault Espace. Pareigūnai, įtardami, kad atgabenta kontrabandinių rūkalų, atvyko tuo įsitikinti.
Įtarimai pasitvirtino. Automobilio Citroen XM bagažinėje aptikta dėžė ir juodas plastikinis maišas. Juose buvo 1 tūkst. pakelių cigarečių „Saint George Light“ su rusiškomis banderolėmis. Renault Espace salone rasti dar 998 pakeliai cigarečių „Saint George Light“ su rusiškomis banderolėmis.
![]() |
| VSAT nuotr./Įvykio vietoje |
Pasieniečiams ir mokesčių inspektoriams įtarimų sukėlė sodybos kieme tvyrantis alkoholio kvapas. Įtardami, kad sodybos šeimininkai verčiasi ne tik nelegalia kontrabandinių rūkalų prekyba, bet ir naminės degtinės gamyba, pasieniečiai už maždaug 20 metrų nuo gyvenamojo namo esančiame miškelyje pastebėjo laužo dūmus.
Buvo aptiktas visu pajėgumu veikiantis naminės fabrikėlis ir 625 litrai gelsvo drumsto skysčio, turinčio alkoholio kvapą.
Vilniaus rajono gyventojas po apklausos paleistas. Jam dėl akcizais apmokestinamų prekių laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo nustatytos tvarkos pažeidimo Mažeikių užkardos operatyvininkai pradėjo administracinę teiseną. Vyrui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų su prekių ir automobilio konfiskavimu.
Nelegalūs rūkalai saugomi VSAT Šiaulių rinktinėje, o naminės degtinės gaminimo įranga perduota Plungės rajono policijos pareigūnams.


