Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 16d. 12:51

„Naminukę“ žemaičiai varvino, skambant „Tarzan boy“ melodijos garsams

„Naminukę“ žemaičiai varvino, skambant „Tarzan boy“ melodijos garsams.
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / „Naminukę“ žemaičiai varvino, skambant „Tarzan boy“ melodijos garsams.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai įžvelgia analogiją tarp pasakos apie slibiną, kuriam nukirstos galvos vis atauga, ir šiuolaikinių naminės degtinės gamintojų – vieną sučiupus, į jo vietą stoja kitas, ir procesas tęsiasi.

Šiauliečiai, turėdami informacijos apie Plungės rajone, Gelindėnų kaime, klestintį „naminukės“ varymo verslą ir jos gabenimą į Šiaulius, pasitelkė kriminalistus iš Plungės ir rugsėjo 15-osios vakare išvyko šios žinios patikrinti. Kadangi fabriku paverstos sodybos vieta tebuvo žinoma apytikriai, pareigūnams prietemoje teko keletą valandų paklampoti po miškus, kol ją surado. O kai surado, tai paaiškėjo, kad tai ta pati sodyba, kurioje liepos 14 dieną Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai fabrikėlį jau buvo uždarę ir jos savininkui 29 metų R. M. iškėlę baudžiamąją bylą. Tąkart pareigūnams, norintiems patekti į ūkinį pastatą, teko grumtis su šunimi, kuris vieną jų apkandžiojo. Prieš gyvūną buvo panaudotas ginklas, teigiama Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime.

Šįkart iš ūkinio pastato sklido nuotaikinga grupės „Baltimora“ dainos „Tarzan boy“ melodija. Pravėrę duris, pareigūnai suprato, kad pataikė ne į vietinio jaunimo diskoteką, o į naminės degtinės fabrikėlį, kurio ir ieškojo. Du vaikinai malkomis kurstė ugnį po 400 litrų talpos katilu, o iš aparato į statinaitę varvėjo skaidriosios lašai. Visko matę pareigūnai pasibaisėjo antisanitarinėmis šio gamybos proceso sąlygomis. 70 litrų šio produkto jau buvo pagaminta, dar 2 tonos raugo buvo paruošta gamybai. Be to, pareigūnai aptiko dar ir žaliavos naujam raugui pasigaminti - 11 maišų miltų ir 10 kg mielių.

Pasirodo, ūkiniame pastate buvęs 22 metų Skuodo rajono gyventojas V. K., yra užkietėjęs melomanas ir čia tik klausėsi muzikos, o 23 metų M. N. iš Plungės rajono, Gaižupių kaimo, prieš du mėnesius už naminės degtinės gaminimą nutverto R. M. brolis. Jaunėlis perėmė vyresnio brolio patirtį ir pats įsirengė fabrikėlį. Jam, kaip ir broliui, už nelegalų verslą teks stoti prieš teismą, nes dėl neteisėto namų gamybos alkoholinių gėrimų gaminimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliks Plungės rajono policijos komisariato tyrėjai.

Šiais metais Šiaulių apskrities pareigūnai iš viso surado ir iš apyvartos paėmė 2 268 litrus naminės degtinės ir per 30 tonų raugo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min