Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 18d. 09:25

Naminukės gamintojų noras pasipelnyti ima viršų

Daugiausia „pilstuko“ prigamino Kretingos ir Šilutės rajonų gyventojai.
Klaipėdos VPK nuotr. / Daugiausia „pilstuko“ prigamino Kretingos ir Šilutės rajonų gyventojai.

Klaipėdos apskrities miestuose ir kaimo vietovėse vis atsiranda gyventojų, kurie sumano verstis neteisėta alkoholio gamyba ar prekyba. Daugiausia tokių „verslininkų“ pareigūnai aptinka Kretingos ir Šilutės rajonuose.

Šiuose rajonuose dėl namų gamybos stipriųjų alkoholinių gėrimų gaminimo ar laikymo pradėta daugiausiai iš visų apskrities rajonų – po 6 ikiteisminius tyrimus.

Kretingos rajono policininkai pernai rado ir konfiskavo 477 litrus naminės degtinės ir beveik 3700 litrų raugo. 16 asmenų nusižengė administracinei teisei turėję po nedaug naminukės. Jiems paskirta 3600 litų baudų. Kretingiškiai pareigūnai jau atliko 44 patikrinimus, susijusius su galimai neteisėtu namų gamybos alkoholio, kitų akcizais apmokestinamų prekių laikymu ar realizavimu. Šilutės rajone policija rado bemaž 100 litrų „miško pasaka“ vadinamo gėrimo, 1000 litrų „brogos“. Du iš komisariate pradėtų šešių ikiteisminių tyrimų jau baigti. Šilutės rajone už naminukę piliečiams surašyti 55 administracinės teisės pažeidimo protokolai.

Klaipėdos ir Skuodo rajonų policijos komisariatuose šiemet užfiksuota po 3 su namine degtine siejamas nusikalstamas veikas. Įtariami jų gyventojai laikė ne po vieną litrą naminės savo namuose, vežė automobiliais. Skuodo rajono Trūbakių kaimo gyventojo sodyboje rastas ir degtinės gamybos aparatas. Skuodo rajono pareigūnų „laimikis“- beveik 60 litrų į naminę degtinę kvapu panašaus skysčio, 749 litrai raugo.

Klaipėdos miesto pirmasis policijos komisariatas šiais metais dėl naminukės pradėjo 4 ikiteisminius tyrimus, iš kurių 2 buvo nutraukti, o kitais dviem atvejais Sausio 15-osios g. gyventojas ir Gėlių g. gyventoja įtariami pardavę bei namie turėję tam pačiam tikslui skirtos „produkcijos“. Klaipėdos antrajame policijos komisariate naminės degtinės laikymo ar realizavimo faktų nenustatyta.

Policijos pareigūnai įvairiomis priemonėmis stengiasi šį „verslą“ pažaboti: vieną sykį nustatę naminukės laikymo, gamybos ar prekybos faktą, stebi teisės pažeidimą ar nusikalstamą veiką padariusius asmenis ir jų būstus dar atidžiau, vykdo prevencines priemones ne tik darbo metu, bet ir savaitgaliais, naktimis, per šventes. Deja, žmonių noras pasipelnyti iš nelegalaus verslo kartais ima viršų.

Pareigūnai prašo gyventojų, turinčių informacijos apie minimą neteisėtą veiklą, pasidalinti ja  paskambinę anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8- 800 60202.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min