TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naminukės gamintojų teismų nuosprendžiai nebaugina

Naminukės gamintojų teismų nuosprendžiai nebaugina.
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Naminukės gamintojų teismų nuosprendžiai nebaugina.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tuo įsitikino Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai. Bendradarbiaudami su kolegomis iš Telšių apskrities, jie tęsia degtindarių ataką Žemaitijoje.

Sausio 14-osios popietę kriminalistai nuvyko į Plungės rajone esantį Alsėdžių seniūnijos Skirpsčių kaimo vienkiemį ir pataikė į patį darbo įkarštį – dengtoje pavėsinėje kūrenosi krosnis, kilo dūmai, trys vyriškiai dėjo šieną ant plastikinio vamzdžio, nutiesto iš miškelio iki tvenkinio, sklido naminukės kvapas… Pareigūnai čia rado septynias plastikinės bei dvi metalinės talpyklas raugo ir statinaitę jau pagamintos naminukės. Iš viso rasta apie 6 200 litrų raugo ir apie 100 litrų jau paruoštos vartoti skaidriosios, teigiama Šiaulių apskrities VPK pranešime.

Pamatę ateinančius nepažįstamuosius, darbininkai bandė sprukti, tačiau pareigūnai bėglius pavijo ir sulaikė. Prie verdamos degtinės katilų sulaikyti 24 metų Plungės rajono, Grumblių kaimo, gyventojas R.B. ir Stanelių kaime gyvenantys broliai 17-metis G.S. ir 29 metų R.S. Pastarasis už neteisėtą stipriųjų alkoholinių gėrimų gaminimą ir laikymą yra teistas jau tris kartus. Paskutinįkart pareigūnams jis įkliuvo 2008 metų rugsėjo 24-ąją. Tąkart darbą nutraukė Šiaulių miesto policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Telšių rajone, Krėpštų kaimo miške, jie aptiko didžiulį iš šiltnamio plėvelės suręstą naminės degtinės fabriką ir pataikė į patį gamybos įkarštį. Radinys pareigūnus nustebino – čia stovėjo įranga, kuria, manoma, per parą galima pagaminti šimtus litrų naminukės. Ją prižiūrėjo minėtasis R.S. Netoli įrangos stovėjo 14 indų, kuriuose teliūskavo naminės degtinės raugalas. Iš viso pareigūnai rado apie 6 540 litrų šio skysčio. Šalia esančiame vienkiemyje pas ten gyvenantį bendraamžį vaikiną rasta apie 130 litrų naminukės.

Praėjusių metų balandį už šią neteisėtą veiklą R.S. sulaukė teismo nuosprendžio – 1 875 litų baudos ir vienų metų bei penkių mėnesių laisvės atėmimo. Tačiau bausmės vykdymą teismas nusprendė atidėti dvejiems su puse metų. Šis nuosprendis vyro neišgąsdino, nes pareigūnai dabar jį vėl užtiko plušantį prie naminukės virimo katilo.

Grumblių kaimo gyventojas R.B. už neteisėtą namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų darymą ir laikymą teistas keturis kartus. Realaus laisvės atėmimo jis taip pat nepatyrė. Teismo nuosprendžio vykdymas jam taip pat buvo atidedamas. Paskutinįkart teismo nuosprendį už šią neteisėtą veiklą jis išklausė šių metų sausio 12 d., pareigūnų surengtos operacijos išvakarėse.

Dabar šiems vyrams dėl neteisėto namų gamybos stipriųjų alkoholinių gėrimų darymo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min