Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 29d. 15:10

Namo grįžtančios bibliotekininkės kieme tykojęs pumpėniškis suimtas trims mėnesiams

R.N. vedamas į teismą
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / R.N. vedamas į teismą

Pumpėnų miestelį šią savaitę sukrėtusios žmogžudystės tyrimas tęsiamas, o į Panevėžio apylinkės teismą ketvirtadienį atvestas nužudymu įtariamas dvidešimtmetis R.N. Pumpėnų miestelio gyventoją teismas leido suimti maksimaliam prokuroro prašomam terminui – trims mėnesiams.

Pumpėnų miestelio bibliotekininkės V.Č. kūnas rastas jos pačios namų valdoje, malkinėje. Artimosios pasigedę giminaičiai nužudytą moterį aptiko antradienį. Moteris buvo subadyta.

Dideles pajėgas paieškai metusi policija po kelių valandų sulaikė įtariamąjį – to paties Pumpėnų miestelio gyventoją. Dvidešimtmetis buvo sučiuptas Panevėžyje.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./R.N. vedamas į teismą
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./R.N. vedamas į teismą

Aiškinantis įvykio aplinkybes nustatyta, kad auka galėjo būti nužudyta dar praėjusį ketvirtadienį. Pasak prokuroro Donato Skrebiškio, moteris buvo užpulta ne namuose, o namų kieme.

Žudikas aukos tykojo grįžtančios iš darbo. Anot prokuroro, žudiko motyvas – svetimo turto užvaldymas. Iš nužudytosios namų dingo pinigai, auksas, įvairūs daiktai.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./R.N. vedamas į teismą
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./R.N. vedamas į teismą

„Įtariamasis yra apklaustas. Nors ikiteisminis tyrimas yra pirminėje stadijoje, bet iš byloje esančių duomenų galima daryti išvadą, kad pagrindinis motyvas buvo užvaldyti nukentėjusiai priklausantį turtą.

Jis dar prieš grįžtant nukentėjusiai į namus atėjo į jos kiemą. Pagal turimus duomenis, nukentėjusioji buvo mirtinai sužalota kieme. Koks tai buvo nusikaltimo įrankis, paaiškės atlikus tyrimą. Tam tikri įrankiai yra surasti įvykio vietoje, bet negaliu detalizuoti“, – sakė prokuroras Donatas Skrebiškis.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Donatas Skrebiškis
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Donatas Skrebiškis

Po nužudymo R.N. dar kelias dienas praleido bibliotekininkės namuose, į juos kvietėsi draugus, ten buvo vartojamas alkoholis.

Tačiau kaimynai tvirtina nei pagalbos šauksmų, nei triukšmo per tas dienas negirdėjo. Jie pastebėjo tik kartais naktį degančią šviesą viduje.

Prokuroras Donatas Skrebiškis teigia, kad R.N. bendrauja su tyrėjais, gana nuosekliai aiškina įvykius, jų aplinkybes bei seką ir kaltę pripažįsta. Tačiau jis negali atsakyti į klausimą, kodėl jam reikėjo moters turto ir pinigų.

Pareigūnams R.N. jau buvo žinomas dar iki šio nusikaltimo. Pernai Pumpėnuose jis sudegino namą ir buvo nuteistas lygtine laisvės atėmimo bausme. Dabar už nužudymą pumpėniškiui gresia laisvės atėmimas iki 20 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min