Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Narkotikų kontrabanda įtariamas britas Lietuvoje turėjo turto: nufilmuotas sulaikymas

Užfiksuotas įtariamojo sulaikymas
Didžiosios Britanijos policijos nuotr. / Užfiksuotas įtariamojo sulaikymas
Šaltinis: 15min / BNS
1
A A

Kaune antradienį per tarptautinę operaciją sulaikytas britas Jamesas Mulvey, įtariamas prekyba narkotikais, mokesčių grobstymu ir pinigų plovimu, Lietuvoje valdė nekilnojamąjį turtą ir kelias bendroves, – informuoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), pateikusi sulaikymo momento vaizdo įrašo medžiagą. Kauno apylinkės teismas įtariamąjį leido laikyti suimtą 3 mėnesius.

J.Mulvey, kaip įtariama, vadovauja organizuotai nusikalstamai grupuotei, kuri importuoja didelius kokaino kiekius į Angliją ir Velsą.

Ikiteisminis tyrimas dėl Didžiosios Britanijos piliečio J.Mulvey pradėtas pagal Jungtinės Karalystės pareigūnų FNTT pateiktą teisinės pagalbos prašymą. Dalis organizuotos grupės narių, kaip parodė tyrimas, nuolat lankėsi Lietuvoje, palaikė ryšius su keliais Lietuvos piliečiais.

FNTT Kauno apygardos valdyba išsiaiškino, kad J.Mulvey Lietuvoje valdo nekilnojamąjį turtą, registruotą Lietuvos pilietės vardu, taip pat kelias bendroves, kurių formali vadovė yra ta pati Lietuvos pilietė.

Vykdant teisinės pagalbos prašymą, kovo pabaigoje atliktos kratos trijuose butuose Kaune, taip pat dviejuose automobiliuose, kurie stovėjo prie įtariamojo gyvenamosios vietos.

Viename iš butų rastas neturint leidimo laikomas šaunamasis ginklas – pistoletas „Glock“ su dėtuve, joje buvo 14 šovinių, taip pat daugybė kitų šovinių.

Antradienio vakarą J.Mulvey Kaune buvo sulaikytas. Sulaikant įtariamąjį rastas šaunamasis ginklas, kelios neperšaunamos liemenės. FNTT turėjo duomenų, kad įtariamasis ginkluotas, be to, anksčiau buvo teistas už pasipriešinimą pareigūnams. Todėl į pagalbą sulaikant pasitelkti Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai.

„Vykdyta didžiulė operacija. Įtariamasis kurį laiką buvo stebimas, o likus trims dienoms iki sulaikymo jis pakeitė gyvenamąją vietą. Todėl, įvertinę situaciją, sulaikant pasitelkėme „Aro“ pareigūnus“, – teigė FNTT Kauno apygardos valdybos viršininkas Alvydas Packevičius.

VIDEO: „Aras“ Kaune šturmavo įtariamo nusikalstamos grupuotės vadeivos Jameso Mulvey būstą

J.Mulvey sulaikymo dieną areštuoti dar penki asmenys. Įtariamieji siejami su nusikalstama grupe ir grobstytais mokesčiais, pinigų plovimu. J.Mulvey dabar laukia ekstradicijos.

Tyrimą dėl J.Mulvey atlieka Anglijos ir Velso Nacionalinių nusikaltimų agentūra, Regioninis turto sugrąžinimo skyrius, Regioninis organizuotų nusikaltimų skyrius Vakarų Midlande, o Jos Didenybės mokesčių ir muitų inspekcija – dėl nusikalstamų veikų: valstybės biudžeto apgaudinėjimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir pinigų plovimo. Įtariama, kad padaryta žala siekia apie 3 mln. svarų sterlingų.

Didžiojoje Britanijoje už jam inkriminuojamus nusikaltimus gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Kaip žurnalistams sakė Kauno apylinkės teismo teisėjas Audrius Meilutis, įtariamajam skirtas suėmimas maksimaliam laikotarpiui.

„Teismas nusprendė tenkinti prokuroro pareiškimą ir skyrė suėmimą trims mėnesiams“, – BNS cituoja teisėją.

Dėl jo išdavimo Didžiajai Britanijai spręs Vilniaus apygardos teismas.

Ikiteisminis tyrimas dėl Didžiosios Britanijos piliečio J.Mulvey pradėtas pagal Jungtinės Karalystės pareigūnų FNTT pateiktą teisinės pagalbos prašymą. Dalis organizuotos grupės narių, kaip parodė tyrimas, nuolat lankėsi Lietuvoje, palaikė ryšius su keliais Lietuvos piliečiais.

Pasak teisėjo, tarptautinis arešto orderis vyrui išduotas kovo mėnesį. Didžiojoje Britanijoje už jam inkriminuojamus nusikaltimus gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min