TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Narkotikų platintojams – ilgi metai nelaisvės (nuotraukos)

Nuteistasis Gintaras Račkauskas
Telšių apskrities VPK nuotr. / Nuteistasis Gintaras Račkauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime spaudai teigiama, kad kovo 10 d. Kauno apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjęs bylą paliko galioti Marijampolės apylinkės teismo 2009 m. kovo 17 d. sprendimą, pagal kurį net penki gerai žinomi Telšių miesto gyventojai ilgus metus praleis už grotų.

Narkotikų kelias – visa Lietuva

2008 m. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (tada dar Telšių rajono PK) Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai ne vieną mėnesį kruopščiai sekė, rinko duomenis apie Žemaitijos sostinės gaują, pradėjusią visoje Respublikoje platinti narkotikus. Gegužės mėnesį sekliai gavo operatyvinės informacijos apie ruošiamą narkotikų perdavimą į pataisos namus. Operacija pradėta organizuoti gegužės 16 d. Glaudžiai bendradarbiaujant su Marijampolės policijos komisariato ONTS pareigūnais po trijų dienų, gegužės 19–osios vakare Marijampolėje buvo sustabdytas automobilis Audi A4, kuriuo važiavo keturi Telšių miesto gyventojai. Automobilyje, kaip ir tikėtasi, buvo rastas ir krovinys, kuris tą vakarą turėjo pasiekti įkalinimo įstaigą. Kvaišalai buvo supakuoti į du paketus, primenančius lietuviškus burokus – patogu paimti į ranką ir sviesti per aukštą tvorą. Paketų turinys – kanapės ir įvairios narkotinės–psichotropinės medžiagos: metamfetaminas, klonazepamas, ekstazi (MDMA).

Vyrai – Kastytis Lazdauskas, Saulius Samoška, Remigijus Daukša ir automobilio vairuotojas (kuris, kaip paaiškėjo, buvo tik pasamdytas vairuotojas) buvo sulaikyti, Marijampolės policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu (LR BK 260 str. 2 d.). Toliau bendradarbiaujant Telšių ir Marijampolės kriminalistams Telšiuose, sulaikytųjų gyvenamosiose vietose buvo atliktos kratos. S. Samoškos namuose rasta paslėptų kanapių ir 385 tabletės ekstazi (MDMA).

Įrodymai apie nusikalstamą veiklą buvo surinkti, ikiteisminis tyrimas baigtas ir byla perduota Marijampolės apylinkės teismui, kuris buvo griežtas ir teisingas. Išnagrinėjęs bylą 2009 m. kovo 17 d., vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 260 str. 2 d. teismas priėmė sprendimą ir prekeivius pelnytai nubaudė laisvės atėmimu (kodekse numatyta laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dešimties metų).

Trumpas nuteistųjų dosje

Kastytis Lazdauskas – gim. 1971 m., pravardė Špokas. Teistas daug kartų: sukčiavimas, narkotikai, vagystės, plėšimai. Marijampolės apylinkės teismo 2009 m. kovo 17 d. sprendimu  baudžiamas devyneriems metams ir trims mėnesiams laisvės atėmimu.

Saulius Samoška – gim. 1981 m., teistas penkis kartus už plėšimą, vagystes, viešosios tvarkos pažeidimus. Bausmes atlikęs. Marijampolės apylinkės teismo 2009 m. kovo 17 d. sprendimu nematys laisvės devynerius metus ir tris mėnesius.

Remigijus Daukša – gim. 1985 m., teistas 5 kartus (plėšimai, sunkus kūno sužalojimas, vagystės, svetimo turto sugadinimas). Marijampolės apylinkės teismo 2009 m. kovo 17 d. sprendimas – devyneri metai ir vienas mėnuo laisvės atėmimas.

Kas ,,verslo“ vadovas?

Visai šiai trijulei vadovavo gerai Žemaitijoje žinomas Blinda, tik ne Tadas. Gintaras Račkauskas, gim. 1973 m., pravardė Blinda, organizuotos Vinco Šiliaus gaujos narys. Sekdamas garsiausių pasaulio mafijozų pavyzdžiu, narkotikų bizniui vadovavo sėdėdamas pataisos namuose. Šis pilietis teistas daugiau kaip dešimt kartų. Paskutinį kartą nubaustas laisvės atėmimu dvidešimčiai metų pagal LR BK 129 str. 2 d. 5 ir 7 punktus (nužudė du ar daugiau žmonių; kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu). Marijampolės apylinkės teismas vadeivai skyrė laisvės atėmimą devyneriems metams ir šešiems mėnesiams, o subendrinus bausmes G. Račkauskas dar nelaisvėje turės praleisti aštuoniolika metų.

Epilogas

Per pastaruosius trejetą metų Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai, bendradarbiaudami su kolegomis, išaiškino tris narkotinių ir psichotropinių medžiagų platintojų grupes. Tai – kaip vaikiškos dėlionės – po detalę kruopščiai, atkakliai į vieną sudėlioto darbo rezultatai. Bemiegės naktys, iš artimų žmonių ,,pavogtos“ brangios bendravimo minutės – tokia seklių kasdienybė. Tačiau dar ne viena dėlionė yra tik įpusėta, tad nurimti ir lengviau atsikvėpti pareigūnai sau neleidžia. O kiek dar atsiras naujų?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min