Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 18d. 08:29

Narkotikų prekeivis už dozę reikalaudavo ir sekso

Ž.Dubickas
LŽ nuotr. / Ž.Dubickas

Už psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams Kalvarijos gyventojams Žilvinas Dubickas vakar pasiųstas už grotų 10 metų.

„Jis buvo mūsų galvos skausmas jau nuo vaikystės, – po Kauno apygardos teismo nuosprendžio LŽ pasakojo Kalvarijos policijos pareigūnai. – Vagiliavo ir buvo chuliganas nuo 12 metų. Buvo įtartas ir pasikėsinimu išžaginti senolę. Žilvino nesustabdė net jo vyresniojo brolio, žuvusio vagiant metalą iš elektros transformatorinės, mirtis. Brolių tėvas – jau seniai pragėręs ir šeimą, ir vaikus. Taurelės nevengia ir motina.“

Atsiskaitydavo ir seksu

Manoma, kad dar būdamas nepilnametis Ž.Dubickas pradėjo miestelyje platinti psichotropines medžiagas. Jos buvo siūlomos prie mokyklos per šokius. Tai iškilo į viešumą prieš porą metų, kai per jaunimo išgertuves buvo seksualiai išnaudota mažametė. Vėliau ši byla buvo nutraukta, nes įtariamasis po kelių mėnesiu žuvo avarijoje. Per apklausą kai kurie kompanijos dalyviai prasitarė, kad Dubė (tokia Ž.Dubicko pravardė) visiems siūlė kažkokių tablečių.

Tada to įrodyti nepavyko, bet Ž.Dubicką buvo pradėta sekti. Gauta ir sankcija klausytis jo pokalbių telefonu. Paaiškėjo daug įdomių dalykų.

Įtariamojo taktika buvo tradicinė – iš pradžių ji stengėsi įsiūlyti savo prekę nemokamai ir taip po truputį plėsti klientų tinklą. Dažniausiai – per įvairius jaunimo susiėjimus.

Pripratinęs klientą kvaišalų už dyka nebeduodavo, o imdavo po 10-15 litų už tabletę. Atsiskaityti buvo galima ir daiktais. Pavyzdžiui, vienas vaikinukas už prekę susimokėjo vyriška rankine. Vienai 17-metei pasiūlyta atsiskaityti atsiduodant. Ši narkotikus paėmė, bet Ž.Dubicką atstūmė, nors šis ir gyrėsi draugams už tabletę permiegojęs ne su viena miestelio mergina. „Tie „ratukai“ (tabletės – red. past.) – visagaliai. Duodi „ratuką“ – gauni seksiuką“, – tokią jo draugui rašytą SMS perėmė pareigūnai.

Apmulkino pareigūnus

Iš dalies plepumas Ž.Dubicką ir pražudė, nors pagauti jį su įkalčiais sunkiai sekėsi. 2007-ųjų vasarą Ž.Dubickas buvo sulaikytas po išpuolio Kalvarijos gimnazijoje. Pernakt gėręs ir vartojęs psichotropines medžiagas, rytą kartu su 2 draugais atėjo į minėtą mokyklą. Jos direktorė mėgino akiplėšas išvaryti, tačiau šie ją išplūdo necenzūriniais žodžiais.

Iškvietus policiją, trijulė buvo nuvežta į Kalvarijos komisariatą. Tačiau ir tąsyk sulaikytuosius apieškoję pareigūnai psichotropinių medžiagų neaptiko, nors kraujo tyrimai ir rodė, kad jos vartotos.

Tiesa paaiškėjo tik po kelių mėnesių, kai Ž.Dubickas miestelyje ėmė girtis, kaip apkvailino pareigūnus. Netrukus šiems pavyko prakalbinti vieną iš tada su juo pristatytų draugų. Paaiškėjo, kad vežamas į policiją Ž.Dubickas turėjo 6 psichotropines tabletes. Jos buvo paslėptos kojinėje. Vėliau Ž.Dubickui pavyko nepastebimai įmesti tabletes į pertvaroje, skiriančioje budėtojų dalį nuo koridoriaus, buvusią skylę. Tai sužinoję pareigūnai tabletes iš pertvaros iškrapštė ją išgriovę.

Pabėgo į užsienį

Vakar skirtoji bausmė subendrinta su šių metų sausį Ž.Dubickui skirta 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme. 2007 metų vasarą savo nuomojamame bute grasindamas pneumatiniu pistoletu jis apiplėšė vieną sugėrovą. Iš svečio atėmė 2 mobiliojo ryšio telefonus ir 2 grandinėles (auksinę bei sidabrinę). Paskui jį sumušė ir nuvilko į paupį.

Už plėšimą Ž.Dubicką teisė Marijampolės apylinkės teismas. Tai buvo jau trečias jo teistumas. Bylą nagrinėjęs teismo pirmininkas skyrė jam 4 metus nelaisvės. Tačiau nuosprendis buvo apskųstas Apeliaciniam teismui ir šis jame rado klaidą. Byla buvo grąžinta atgal, o Ž.Dubickas paleistas, skiriant jam namų areštą. Kai atėjo laikas iš naujo nagrinėti bylą, Ž.Dubickas jau buvo dingęs. Po beveik pusmečio paieškų Kalvarijos policija parsigabeno bėglį iš Didžiosios Britanijos. Plėšimo bylą nagrinėjusi kita Marijampolės apylinkės teismo teisėja skyrė jam puse metų mažesnę bausmę.

Vakarykščio nuosprendžio jis laukė nelaisvėje. Teisiamas už psichotropinių medžiagų įsigijimą (iš kur - nustatyti nepavyko), laikymą ir platinimą Ž.Dubickas iš pradžių savo kaltę neigė. O liudytojams pradėjus duoti parodymus, kad pirko tabletes būtent iš jo, sukurpė pasakaitę apie tai, kad narkotikus pirko savo reikmėms, bet vėliau buvo priverstas užkasti miške, kad nerastų sesers vaikai.

„Lietuvos žinios“
Temos: 2 Prekė Narkotikai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min