Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Narkotikus ir mobiliuosius telefonus nuteistiesiems skraidino lėktuvėliu

Pastaruoju metu nuteistųjų draugai, bandantys perduoti draudžiamus daiktus, vietoje įprastų metodų naudoja vis originalesnius.
Kalėjimų departamento nuotr. / Pastaruoju metu nuteistųjų draugai, bandantys perduoti draudžiamus daiktus, vietoje įprastų metodų naudoja vis originalesnius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ankstų pirmadienio rytą Alytaus pataisos namų pareigūnai užkardė nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų – mobiliųjų telefonų ir narkotikų ­– perdavimą nuteistiesiems.

Kaip Kalėjimų departamentą informavo įstaigos pareigūnai, šiandien, apie 5 val. 15 min. ryto, virš Alytaus pataisos namų pastebėtas radijo bangomis valdomas lėktuvėlis. Prietaisas, skrisdamas virš vieno iš lokalinių sektorių, numetė paketą. Pareigūnai operatyviai paėmė atskraidintą ryšulį, sveriantį net 1,5 kg. Jame rasti 8 mobilieji telefonai, 3 SIM kortelės  ir 270 g, kaip įtariama, narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

Pranešime spaudai teigiama, kad Radijo bangomis valdomas lėktuvėlis pastebėtas ir vakar vakare, apie 22 val. 10 min., tačiau tuomet prie jo nebuvo pritvirtinta draudžiamų daiktų.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. („Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų“).

„Pastaruoju metu nuteistųjų „draugai“, bandantys perduoti draudžiamų daiktų, vietoj įprastų metodų naudoja vis originalesnius: radijo bangomis valdomus lėktuvėlius, savadarbes „patrankas“. Neretai pataisos namų pareigūnai pagauna asmenis, kurie anksčiau jau yra administracine tvarka bausti už tokio pobūdžio bandymus. Tai tik įrodo, jog piniginės baudos jų nebaugina“, – teigia Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Remigijus Gliaudelis.

Baudžiamoji atsakomybė nuteistųjų „draugams“ gresia už narkotinių ar psichotropinių medžiagų perdavimą arba bandymą jas perduoti. Tuo tarpu kitus nuteistiesiems draudžiamus daiktus bandantys perduoti asmenys baudžiami pagal LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 191 straipsnio 1 dalį – „Neteisėtas, nuslėptas nuo patikrinimo perdavimas arba bandymas perduoti asmenims, laikomiems laisvės atėmimo vietose, tardymo izoliatoriuose, sulaikytųjų sulaikymo vietose, socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigose, perdavimo taisyklių uždraustų medžiagų, dirbinių ir daiktų – užtraukia baudą nuo vieno šimto iki dviejų šimtų penkiasdešimties litų su medžiagų, dirbinių ir daiktų konfiskavimu ar be konfiskavimo“.

2009 m. rugpjūčio 10 d. Kalėjimų departamento duomenimis, Alytaus pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atlieka 1294 pilnamečiai vyrai, anksčiau atlikę laisvės atėmimo bausmę, ir pavojingi recidyvistai, kuriems teismas nustatė atlikti bausmę pataisos namuose.

Komentarai
Temos Kalėjimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min