Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naudodami rentgeną muitininkai aptiko kontrabandinių rūkalų už 310 tūkst. litų (nuotraukos)

Kontrabandinės cigaretės
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Per pastarąsias dvi paras Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė kontrabandinių rūkalų daugiau kaip už 326 tūkst. litų. Realizavus šią cigarečių kontrabandą juodojoje rinkoje, valstybei būtų nesumokėta, preliminariais apskaičiavimais, per 228 tūkst. litų.

Vilniaus teritorinė muitinė praneša, kad dėl itin didelio kontrabanda gabenamų rūkalų kiekio pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Daugiausia kontrabandinių rūkalų sulaikyta Šalčininkų kelio poste panaudojus rentgeno sistemą.

Ankstyvą antradienio rytą Šalčininkų kelio poste pareigūnai sustabdė iš Baltarusijos įvažiavusio Lenkijos piliečio P.M. vairuojamą vilkiką Scania su puspriekabe Lamberet. Nors automobilis važiavo tuštiems krovininiams automobiliams skirta juosta, muitininkai nusprendė detaliau apžiūrėti įtartiną vilkiką panaudoję rentgeno sistemą.

Po apžiūros paaiškėjo, kad puspriekabės grindyse įrengta slėptuvė, prigrūsta cigarečių. Pareigūnai iš dvigubose grindyse įrengtos slėptuvės ištraukė 68 dėžes kontrabanda gabenamų cigarečių „Minsk“ ir „Kronon“.

Sulaikytą krovinį, kurio vertė apie 240 tūkst. litų, muitininkai perdavė Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnams, kurie dėl itin stambios kontrabandos pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 1 dalį ir 199² str. 1 dalį. Vairuotojas sulaikytas. Jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Nepraėjus nė parai po „tuščio“ vilkiko sulaikymo, muitinės pareigūnai sustabdė iš Baltarusijos įvažiavusio mūsų šalies piliečio R.V. vairuojamą krovininį automobilį Man. Kaip ir neseniai sulaikytasis vilkikas, lietuvio vairuojama sunkiasvorė važiavo tuštiems krovininiams automobiliams skirta juosta, tačiau muitininkai nusprendė detaliau apžiūrėti įtarimų sukėlusį automobilį.

Panaudojus rentgeno sistemą, priekaboje-šaldytuve buvo aptikta slėptuvė. Dvigubose grindyse vyras slėpė 28 dėžes nelegaliai gabenamų cigarečių „Pall Mall Red“ ir „Pall Mall Blue“. Sulaikyto krovinio vertė – 70 tūkst. litų.

Nelegaliai gabentas cigaretes muitininkai perdavė MKT pareigūnams, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kaip ir prieš parą sulaikytam, taip ir šiam vairuotojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Kituose kelio postuose Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė ir daugiau vairuotojų, kurie savo automobiliuose mėgino paslėpti įvairaus dydžio kontrabanda gabenamų cigarečių kiekius. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o neteisėtai gabentos prekės ir automobiliai sulaikyti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min