Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja sunkmečio apraiška – psichologinis spaudimas prisidengiant antstolių vardu

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antstolė Gita Andrijauskienė kreipėsi į Kauno miesto centro policijos komisariatą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl procesinių dokumentų klastojimo ir platinimo.

Šių metų kovo 20 dieną Kauno apskrities centrinio pašto darbuotoja grąžino antstolės kontorai adresato nepasiekusį voką su tariamai antstolės G. Andrijauskienės pasirašytu raginimu įvykdyti sprendimą, teigiama išplatintame pranešime.

Suklastotu procesiniu dokumentu Kalvarijos savivaldybės Aistiškių kaimo gyventojas M. V. raginamas geruoju sumokėti 895 Lt įsiskolinimą už komunalines paslaugas. Patikrinus antstolės G. Andrijauskienės kontoroje išsiųstus dokumentus paaiškėjo, kad jokie išieškojimai iš suklastotame raginime minimo piliečio M. V. nėra vykdomi.

Ikiteisminio tyrimo pareigūnų antstolė prašo nustatyti, kas, naudodamasis antstolės G. Andrijauskienės vardu, surašė ir išsiuntė netikrą procesinį dokumentą, taip pat ar buvo parengta ir išsiųsta daugiau panašaus pobūdžio suklastotų procesinių dokumentų.

Lietuvos antstolių rūmai atkreipia dėmesį, kad sunkmečio sąlygomis gali padaugėti mėginimų šantažuoti žmones prisidengiant antstolių vardu, todėl svarbu atidžiai peržiūrėti gaunamų dokumentų rekvizitus.

Privalomi antstolių siunčiamų procesinių dokumentų rekvizitai yra valstybės herbas, antstolio pavardė, antstolio parašas ir antstolio antspaudas. Tam tikrus procesinius dokumentus, išskyrus patvarkymus dėl vykdomosios bylos iškėlimo ar sustabdymo, vykdomojo dokumento grąžinimo, turto realizavimo, išieškotų piniginių lėšų paskirstymo išieškotojams ir vykdymo išlaidų skaičiavimo gali pasirašyti antstolių padėjėjai.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min