Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas Policijos departamento padalinys gaudys nesąžiningus pareigūnus

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis (antras iš dešinės) ir viceministras Mindaugas Ladiga (dešinėje) trečiadienį susitiko su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Sauliumi Skverneliu ir laikinuoju Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdybos vadovu Donatu Malaškevičiumi (kairėje).
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis (antras iš dešinės) ir viceministras Mindaugas Ladiga (dešinėje) trečiadienį susitiko su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Sauliumi Skverneliu ir laikinuoju Policijos departamento prie VRM Imuniteto valdyb
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Policijos departamente įkurtas padalinys, kuris kovos su korupcija policijos sistemoje ir bandys apsaugoti pareigūnus nuo neteisėtų poveikių. Kol kas Imuniteto valdyboje darbuosis 18 žmonių, kurių akiratyje bus apie 10 tūkstančių pareigūnų.

Kaip trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, pagrindinis valdybos tikslas – pasiekti, kad kolegos nedangstytų pareigūnų padarytų nusikaltimų ir būtų užkirstas kelias piktnaudžiavimui tarnyba.

Valdyboje įsteigti 3 skyriai: Korupcijos tyrimų, Korupcijos prevencijos ir analizės bei Vidaus tyrimų. Padaliniui suteiktas operatyvinės veiklos subjekto statusas, todėl jis galės vykdyti operatyvinę veiklą.

„Pagunda korupcijai – maža tikimybė būti pagautam. Jeigu valdyba dirbs fektyviai, policininkas pagalvos triskart, ar verta prasižengti. Labai tikiuosi, kad kova su negerovėmis policijos sistemoje bus veiksminga“, – sakė R.Palaitis.

Naujai įsteigta valdyba bus pavaldi tik policijos generaliniam komisarui. Šias pareigas užimantis Saulius Skvernelis spaudos konferencijoje vylėsi, kad padalinys turės tvirtą stuburą.

Jis pabrėžė, kad bus kreipiamas delis dėmesys į žmogiškuosius ryšius -  bus stengiamasi, kad pareigūnų prasižengimų netirtų jų geri bičiuliai.

Paklaustas, ar ne per mažai žmonių darbuosis Imuniteto valdyboje, S.Skvernelis sakė: „Na, jeigu jie iš patrankos šaudys į žvirblius, tada žmonių per mažai. Tačiau jeigu jie užsiims esminiais dalykais, galės daug nuveikti“.

Imuniteto valdybai laikinai vadovaujantis vyresnysis komisaras Donatas Malaškevičius teigė, kad didžiausias dėmesys bus skiriamas aukštesnės grandies pareigūnams. „Pavaldiniai ima pavyzdį iš jų, todėl nuo aukštesnių pareigūnų elgesio priklauso, kokia padėtis visoje sistemoje“, – sakė jis.

D.Malaškevičiaus teigimu, Imuniteto valdyba ne vien reaguos į skundus, bet ir pati aiškinsis sistemoje esančias negeroves. Jis aiškino, kad vėliau Imuniteto valdybos padalinius ketinama įsteigti apskričių policijos komisariatuose.

„Stengsimės, kad nuobaudos prasižengusiems pareigūnams visose apskrityse būtų vienodos, ir kad būtų suformuota bendra praktika, – pabrėžė D.Malaškevičius. – Korupcijos niekada nebūna mažai, nes pati korupcija yra toks blogis, kad net jeigu vienas pareigūnas prasižengia, tai jau yra daug. Mūsų pagrindinė užduotis ne ta, kad pareigūnų kuo daugiau pasiųsti už grotų ar nubausti. Mes norime pasiekti, kad jų policijos sistemoje nebūtų. Bėgimas paskui pasekmes problemos nesprendžia, todėl daug dėmesio reikia skirti prevencijai“.

Jis pabrėžė, kad Imuniteto valdybos įsteigimas mokesčių mokėtojams papildomai nekainuos – ji sukurta iš vidinių resursų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min