Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 09, 08:48

Nauji kontrabandos vėjai – muitininkai sulaikė nelegalią moldaviškų rūkalų siuntą

Lapkričio 7 d. Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai Raigardo kelio poste sulaikė vilkiką, kuris į Lietuvą mėgino įvežti kontrabandinių rūkalų daugiau nei už 210 tūkst. litų.
Sulaikyta moldaviškų kontrabandinių cigarečių kontrabanda
Sulaikyta moldaviškų cigarečių kontrabanda / Muitinės nuotr.

Realizavus šią kontrabandą juodojoje rinkoje, valstybei būtų nesumokėta, preliminariai, apie 140 tūkst. litų. Muitinės kriminalinėje tarnyboje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Apie 3 valandą nakties iš Baltarusijos į Raigardo kelio postą atvyko vilkikas „Scania“ su puspriekabe-šaldytuvu. Vairuotojas, Rumunijos pilietis G.V., važiavo tuštiems krovininiams automobiliams skirta juosta ir tikino vykstąs į Lenkiją paimti krovinio.

Vyras tikino pareigūnus, kad jokių prekių ar daiktų daugiau nei leidžiama įstatymais negabena. Tačiau apžiūrinėdami transporto priemonę, pareigūnai atkreipė dėmesį į neįprastai storas puspriekabės grindis. Kilo įtarimų, kad jose gali slypėti kontrabanda.

Muitinės nuotr./Moldaviškos cigaretės
Muitinės nuotr./Moldaviškos cigaretės

Netrukus paaiškėjo, kad grindyse išties buvo prikimšta cigarečių. Tačiau pareigūnai šįsyk susidūrė su labai neįprasta slėptuve. Paprastai kontrabandinės cigaretės sukemšamos per puspriekabės galą ar priekį. Tačiau šiuo atveju grindyse buvo įrengtas specialus rankinis mechanizmas, kuriuo kilstelėjus grindis, rūkalai buvo pakraunami pro puspriekabės grindų šoną. Anot muitinės pareigūnų, nepatyrusiam žmogui aptikti taip sukonstruotą slėptuvę beveik neįmanoma. Muitininkams ardyti slėptuvę ir iškrauti kontrabandines cigaretes padėjo ir į pagalbą atskubėję Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

Iš viso slėptuvėje buvo aptikta daugiau kaip 31 tūkst. pakelių cigarečių „Classic Blue“ ir „Classic Red“. Šių rūkalų vertė viršija 210 tūkst. litų.

Sulaikytas krovinys (62 dėžes su cigaretėmis) buvo perduotas Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriaus pareigūnams, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 199 str. 1 dalį (Kontrabanda). „Scanios“ vairuotojas sulaikytas dviem paroms, jam gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Muitinės nuotr./Vilkikas, vežęs kontrabandines cigaretes
Muitinės nuotr./Vilkikas, vežęs kontrabandines cigaretes

Raigardo kelio poste sulaikytos cigaretės ypač populiarios Lenkijoje ir Vokietijoje. Visi sulaikyti rūkalai – su Moldovos Respublikos banderolėmis. Muitinės kriminalistų žiniomis, tai antras stambus cigarečių kontrabandos iš šios valstybės sulaikymas per pastaruosius dvejus metus. Anksčiau tokių atvejų nėra pasitaikę.

Beje, sulaikytasis vairuotojas turi tiek Rumunijos, tie Moldovos pilietybę. Su Moldovos piliečio pasu nereikia vizos į Rusiją, o Rumunijos pilietybė leidžia be vizos važiuoti į ES valstybes.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min