Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Naujųjų metų sutikimas Panevėžyje: galingas sprogmuo į šipulius sudraskė reklaminį stendą ir išdaužė langus

Panevėžyje sutinkant 2014-uosius dangų nušvietė ne tik fejerverkai ir kita pirotechnika. Maždaug 23 valandą miesto Kniaudiškių rajoną sudrebino galingas sprogimas.
Sprogimo padariniai
Sprogimo padariniai / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Sprogimas nugriaudėjo Kniaudiškių gatvėje, šalia prekybos centro „Iki“. Nežinomi asmenys čia susprogdino itin galingą sprogmenį, kuris į šipulius išdraskė reklaminį stendą. Manoma, kad sprogdintojai užtaisą įdėjo į reklaminio stendo vidų.

Beveik neabejojama, kad sprogmuo buvo savadarbis, bet itin galingas, nes stendo skeveldros nuskriejo daugiau nei šimtą metrų. Nuo smūgio bangos ar atskriejusių skeveldrų nukentėjo ir panevėžiečių turtas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Sprogimo padariniai
Tomo Markelevičiaus nuotr./Sprogimo padariniai

Sprogimas daužė langus

Kitoje gatvės pusėje esančiame name išdužo plastikinio lango paketas, nuskilo namo sienos dalis. Kambaryje buvę panevėžiečiai tvirtino, kad sprogimas juos tiesiog išvertė iš lovų. Anot buto šeimininko, akivaizdu, kad kieme susprogdintas itin galingas sprogmuo.

„Laukėme vidurnakčio, žiūrėjome televizorių, kai staiga net pašokome nuo sprogimo. Nemoku net nupasakoti to garso. Toks duslus, sodrus sprogimas. Nuėjau į virtuvę pažiūrėti į gatvę ir tuomet pamačiau, kad išdužęs lango stiklas, sienos gabalas nutrupėjo. Supratau, kad čia ne šiaip fejerverkas iš parduotuvės, o greičiausiai savadarbė bomba“, – sakė panevėžietis Petras, įsileidęs 15min.lt žurnalistus į savo butą.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Sprogimo padariniai
Tomo Markelevičiaus nuotr./Sprogimo padariniai

Sprogimą girdėjo beveik visas miestas

Sprogimas reklaminį stendą tiesiog sunaikino. Liko stovėti tik metalinė jo konstrukcija. Medinės stendo lentos su skelbimų likučiais mėtėsi ant gatvės, greta autobusų stotelės, prie kioskų ir net už jų. Į žemę smigo metalinės stendo dalys. Smūgio jėgos nuplėšta lenta tiesiog sulindo į vieną iš kioskų. Galingas sprogmuo sutrupino stendo pamatus, suskaldė betoną.

Sprogimo garsą girdėjo ir kitų, kur kas atokesnių rajonų gyventojai. Naujųjų išvakarėse socialiniame tinklapyje „Facebook“ pradėjo masiškai plisti žinutės su klausimais apie nugriaudėjusį sprogimą šventinę naktį.

"Google Street View" atvaizdas/Reklaminis stendas prieš sprogimą

Sprogdintojus vadina teroristais

Kitas šio namo gyventojas pasakojo, kad smūgis sudrebino langus, suvirpėjo indaujoje buvę indai. Pensininkas džiaugėsi, jog sprogimas nieko nesužalojo.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Sprogimo padariniai
Tomo Markelevičiaus nuotr./Sprogimo padariniai

„Mano buto langai yra į kitą pusę, nei sprogimo vieta, bet nuo garso viskas sudrebėjo. Tik ryte pamačiau sprogimo vietą. Tik nepilno proto žmonės tokius sprogmenis gali detonuoti mieste. Juk buvo Naujųjų metų vakaras, važinėjo automobiliai, vaikščiojo žmonės. Galėjo būti dešimtys sužeistų. Metaliniai stendo varžtai tarsi kulkos skraidė. Teroristai kažkokie. Beveik kaip Rusijoje. Pasižiūrėkite kaip atrodo sprogimo vieta. Betonas išlaužytas, pagaliai mėtosi aplink. Kokią bombą turėjo chuliganai pagaminti, kad stendas buvo tiesiog nušluotas?“, – pečiais gūžčiojo panevėžietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius