2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Naujųjų naktį numeriu 112 pasipylė skambučiai: BPC atskleidė, kas rūpėjo gyventojams

Pirmąją 2023-iųjų dieną gyventojams daugiausia reikėjo medikų, pažymima Bendrojo pagalbos centro pranešime.
112 numerį vienijančios tarnybos
112 numerį vienijančios tarnybos / bpc.lrv.lt iliustracija

2023 m. sausio 1-ąją dieną Bendrajame pagalbos centre (BPC) buvo registruota 9522 skambučiai, parengta ir tarnyboms perduota 5677 pranešimai apie pagalbos poreikį. Lyginant su praėjusiaisiais metais, šie skaičiai šiek tiek mažesni.

Vienas asmuo iš Plungės Naujametinę naktį numeriu 112 piktybiškai skambino net 43 kartus.

Skirtingai nei ankstesniais metais, daugiausia pranešimų šiemet sulaukė greitoji medicinos pagalba – 2644. Šis skaičius net šiek tiek viršija prieš metus buvusį – tuomet buvo perduota 2600 pranešimų. Daugiau pranešimų nei ankstesniais metais sulaukė ir priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba – jai perduota 204 prašymai (2022 m. – 152).

PAGD nuotr./Statistiniai duomenys
PAGD nuotr./Statistiniai duomenys

Mažesnį bendrą pranešimų skaičių lėmė beveik 300 sumažėjęs policijos kompetencijos įvykių skaičius: šiemet jų buvo užregistruota 2352, kai 2022 m. sausio 1-ąją buvo 2644. Aplinkos apsaugai šiemet buvo perduota 11 prašymų (2022 m. – 23).

Tradiciškai daugiausia skambučių sulaukta tuoj po vidurnakčio: per pirmąją 2023-iųjų metų valandą užregistruota 636 skambučiai, per antrąją – 564, per trečiąją – 488, per ketvirtąją – 474. Paryčiais nuslūgęs, skambučių skaičius vėl išaugo nuo 15 valandos.

Pirmieji skambučiai daugiausia buvo susiję su sprogdinamais fejerverkais: sulaukta nusiskundimų dėl triukšmo, pranešta apie sužeistus žmones, degančius konteinerius. Nuo fejerverkų nukentėjo automobilis Vilniuje, gyvenamasis namas Panevėžio rajone. Fejerverko liekanos buvo rastos ir uždūmintoje daugiabučio laiptinėje Vilniuje. Vien per pirmąją valandą po vidurnakčio buvo užregistruota ir priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai perduota net 61 pranešimas. Dalį kilusių gaisro židinių užgesino patys gyventojai.

Policijai Naujametinę naktį, nuo gruodžio 31 d. 20 val. iki sausio 1 d. 8 val., buvo perduota 351 pranešimas apie viešosios tvarkos pažeidimus, 250 – apie smurtą artimoje aplinkoje, 168 – apie nusikaltimus asmeniui.

Greitosios medicinos pagalbos daugiausia prireikė dėl traumų, sumušimų, psichikos ir elgesio sutrikimų. Nemažai buvo karščiuojančių žmonių. Popiet sulaukta skambučių iš asmenų, norėjusių išblaivinimo paslaugų.

Tradiciškai netrūko netikslinių bei trukdančių skambučių. Vienas asmuo iš Plungės piktybiškai skambino net 43 kartus. Būta tokių neblaivių asmenų, kurie nesugebėjo suprasti nei kam, nei dėl ko skambina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min