Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ne iš kelmo spirta 72 metų šiaulietė pareigūnams įdavė telefoninius sukčius

Veronikos Rudienės apdovanojimas
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Veronika Rudienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Šiaulių apskrities policija Angelo sargo skulptūrėle apdovanojo 72 metų šiaulietę Veroniką Rudienę, kuri padėjo Šiaulių miesto policijos pareigūnams demaskuoti ir sulaikyti telefoninius sukčius. Moteris sako, kad apie juos ne kartą buvo girdėjusi iš žiniasklaidos, tačiau pergudrauti sukčius išmoko tik iš asmeninės pamokos, kuri jai kainavo 2 000 litų.

Šių metų sausio 31-osios pavakary moteris fiksuoto ryšio telefonu sulaukė netikėtos žinios – nepažįstamas vyras pranešė, kad jos anūkė sužalojo mergaitę ir jos tėvams reikia atlyginti materialinę žalą. Atėjusiam nepažįstamam jaunuoliui Veronika atidavė 2000 litų, o po 15 minučių sulaukė savo anūkės skambučio.

Močiutės užjaučiama mergina iš pradžių nesuprato, apie ką eina kalba, o po to susizgribo, kad senolė bus patekusi į sukčių pinkles.

Šio nusikaltimo tyrimas buvo sėkmingas ir policijos pareigūnams pavyko nustatyti sukčiavimu užsiimančią jaunuolių grupę. Tačiau greitų pinigų mėgėjų yra ne vienas ir ne du.

Senolė, nuskubėjusi į kitą kambarį, kuriame buvo sūnus, liepė jam skubiai skambinti į policiją.

Ir štai balandžio 14-osios pavakarę Veronika vėl sulaukė telefoninio skambučio. Policijos pareigūnu prisistatęs nepažįstamasis pranešė, kad jos žentas avarijoje sužalojo mergaitę ir, norint, kad nebūtų keliama baudžiamoji byla, reikia atlyginti turtinę žalą, kuri siekia net 12 tūkstančių litų.

Kadangi šiaulietė panašią istoriją jau buvo girdėjusi prieš keletą mėnesių, ji iš karto suvokė, kad skambina sukčiai ir sumojo juos pamokyti.

Veronika su sukčiais pradėjo derybas ir jai pavyko nuo 12 tūkstančių litų nusiderėti iki 1100 litų. Nors skambinusysis neleido jai padėti ragelio ir vis šnekino, Veronika pareiškė, kad jai reikia nueiti į kitą kambarį ir pasiimti popieriaus, kad galėtų surašyti skambinusiojo nurodytą raštą apie duodamą pinigų sumą, pinigų banknotų numerius ir t.t.

Senolė, nuskubėjusi į kitą kambarį, kuriame buvo sūnus, liepė jam skubiai skambinti į policiją.

AFP/Scanpix nuotr./Sukčiams pavyko nemenkai papildyti savo kišenes.
AFP/Scanpix nuotr./Sukčiams pavyko nemenkai papildyti savo kišenes.

Grįžusi prie telefono, moteris labai lėtai ir skrupulingai rašė sukčiaus diktuojamą tekstą. Tuo metu žaibo greičiu atlėkė Šiaulių miesto policijos komisariato pareigūnai ir ėmė stebėti namo prieigą. Netrukus į duris pasibeldė moteris.

Kriminalistai ją sulaikė ir pateikė įtarimą dėl pasikėsinimo sukčiauti. Tyrėjai dabar analizuoja ir tikrina, ar ši moteris figūruoja ir kituose šiemet Šiauliuose registruotuose sukčiavimuose.

Manoma, kad nusikaltimo gijos veda į pataisos namus, iš kurių dažniausiai ir organizuojamos sukčiavimo operacijos, o laisvėje esantys bendrininkai jiems padeda.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min