Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 21, 15:33

Ne kartą teistas klaipėdietis terorizavo moterį: naktį bandė įlįsti pro balkoną

Ne kartą teisto sugyventinio užgauliojamą moterį ginti stojo ir kaimynai. Teisme vyras buvo pripažintas recidyvistu ir pasiųstas už grotų.
Seni daugiabučių balkonai
Seni daugiabučių balkonai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino 39-erių metų uostamiestyje gyvenantį vyrą kaltu dėl asmens terorizavimo, fizinio skausmo sukėlimo bei turto sugadinimo. Anksčiau ne kartą teistam vyrui teismas skyrė 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Bylos duomenimis, po nesėkmingai susiklosčiusių santykių nuteistasis, panaudodamas psichinę prievartą, terorizavo bei sistemingai baugino buvusią sugyventinę. Nusikalstami veiksmai pasireiškė grasinančių ir bauginančių trumpųjų SMS pranešimų rašymu nukentėjusiajai, persekiojant ir laukiant jos viešose vietose, atjungiant elektros tiekimą nukentėjusiosios bute. Nuteistasis baugino buvusią sugyventinę ir kartu su ja buvusią jos dukrą mėgindamas naktį patekti į butą per balkoną. Kai kurie grasinimai buvo įgyvendinti – nuteistasis smurtiniais veiksmais buvo sukėlęs fizinį skausmą bei buvo nežymiai sutrikdęs nukentėjusiosios sveikatą, sugadino jos turtą.

Į teisėsaugos pareigūnus dėl nukentėjusiosios atžvilgiu daromų nusikaltimų kreipėsi ne tik pati moteris, bet ir šalia gyvenantys, girdėtiems konfliktams abejingi nelikę kaimynai.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Kristina Blinstrubienė teisme gynė poziciją, kad ne kartą teistam vyrui tikslinga skirti realią laisvės atėmimo bausmę.

Pasak prokurorės, kaltinamasis nebuvo kritiškas savo veiksmams, savo agresiją nukentėjusiųjų atžvilgiu jis demonstravo ir viso bylos nagrinėjimo teisme metu.

2022 metų balandžio 22 d. Klaipėdos apylinkės teismas pripažino vyrą kaltu dėl jam inkriminuojamų nusikalstamų veikų ir skyrė jam galutinę subendrintą 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Šį teismo sprendimą nuteistasis apskundė apeliacine tvarka, tačiau 2022 metų rugsėjo 15 d. Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą, nuteistojo skundą atmetė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min