TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Neblaiviam panevėžiečiui vairuotojui nepasisekė papirkti anykštiečių pareigūnų

Kyšis
Tomo Urbelionio/BFL foto / Kyšis
Šaltinis: 15min
0
A A

Už siekimą papirkti anykštiečius pareigūnus 23 metų panevėžietis R.T. nubaustas laisvės atėmimu dešimčiai mėnesių, bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams.

 Jam taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – per du mėnesius atlikti 40 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ir nevalstybinėse įstaigose ir organizacijose.

Tokį sprendimą patenkinęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Arvydo Miečiaus prašymą nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą nagrinėti pagreitinto proceso tvarka priėmė rajono apylinkės teismas.

Balandžio 9-osios naktį Anykščių miesto Liudiškių gatvėje rajono policijos komisariato pareigūnai, sustabdę automobilį „Ford Escort“, nustatė, kad jį vairavęs Panevėžio rajono Miežiškių seniūnijos Pašilių kaimo gyventojas R.T. yra neblaivus (1,87 promilių girtumas).

Tarp paprašytų parodyti dokumentų pareigūnai pasigedo vairuotojo pažymėjimo. R.T. prisipažino, kad nėra įgijęs vairuotojo teisių. Pareigūnams jis papasakojo, kad tą dieną su draugais šventė gimtadienį Kurklių kaime. Naktį važiavo į Anykščius pasitikti draugų, kurie nežinojo kelio į kaimą. Visi buvo išgėrę, nebuvo kam vairuoti, todėl R.T., nors ir būdamas išgėręs, nutarė važiuoti ir buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Kai pareigūnas padavė pasirašyti protokolą dėl padaryto eismo saugumo taisyklių pažeidimo, R.T. tarp lapų įdėjęs 400 litų, padavė pareigūnui. Apie siekimą papirkti buvo pranešta komisariato budėtojui ir iškviesta operatyvinė grupė.

„Pareigūnus papirkti siekęs kaltinamasis prisipažino norėjęs, kad už kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimą – transporto priemonės vairavimą neblaiviam nebūtų surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, t.y. siekė neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo veikos vykdant įgaliojimus, bet suprato pasielgęs netinkamai“, – teigė Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius.

Pagreitinto proceso tvarka nagrinėti baudžiamąją bylą prokuroras prašo tada, kai nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, tačiau byla turi būti nagrinėjama teisme. Tokiu atveju prokuroras su pareiškimu į teismą kreipiasi ne vėliau kaip per dešimt dienų nuo veikos padarymo dienos ir prašo nagrinėti bylą pagreitinto proceso tvarka.

„Dėl siekimo papirkti policijos pareigūnus mūsų apylinkės prokurorai šiemet perdavė nagrinėti teismui penkias baudžiamąsias bylas. Kelių eismo pažeidėjams papirkti pareigūnus mūsų rajone, kaip rodo apylinkės teisinė praktika, nepasiseka net ir tūkstančio litų kyšiu. Pernai dėl korupcinio pobūdžio veikų buvo pradėta 11 ikiteisminių tyrimų, teismą pasiekė ir buvo išnagrinėtos devynios baudžiamosios bylos dėl papirkimo“, – teigia Anykščių rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras
Ričardas Juozainis.

Už valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens papirkimą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki dvejų ar ketverių metų.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min