Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 22d. 16:04

Nedidelė A.Paleckio pergalė: teismas pratęsė suėmimą mėnesiu trumpiau, nei prašė prokurorai

Algirdo Paleckio teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Algirdo Paleckio teisme

Antradienį Kauno apygardos teisme jau metus suimtas Algirdas Paleckis pasiekė nedidelę pergalę. Teismas įsiklausė į jo argumentus ir prokurorės prašymą patenkino tik iš dalies, suėmimą pratęsė ne 3, o 2 mėnesiams.

„Išnagrinėjęs pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, teismas konstatavo, kad Baudžiamojo proceso kodekse nustatytas suėmimo pagrindas, kuriuo remiantis iki šiol buvo suimtas įtariamasis, neišnyko.

Tačiau atsižvelgęs į teismo posėdžio metu išsakytus įtariamojo ir gynėjo argumentus, galimą ikiteisminio tyrimo eigą, suėmimo trukmę, teismas konstatavo, kad prokurorės prašomas taikyti kardomosios priemonės terminas yra per ilgas, todėl suėmimą pratęsė dviejų mėnesių laikotarpiui“, – rašoma Kauno apygardos teismo pranešime.

Suėmimo terminas bus skaičiuojamas nuo spalio 26 dienos.

Pats A.Paleckis prieš posėdį žurnalistams tvirtino esantis nekaltas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Algirdo Paleckio teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Algirdo Paleckio teisme

„Kad aš esu aš? Kad aš esu laisvas žmogus? Kad aš galiu važiuoti, kur noriu?“ – paklaustas, ar pripažįsta jam pareikštus įtarimus, žurnalistams sakė A.Paleckis.

Jis sakė, kad jo laikymo sąlygos šiek tiek geresnės, jam kartą per mėnesį leidžiama susitikti su šeimos nariais.

„Sveikata pakenčiama“, – sakė jis

Antradienį jo palaikyti į teismą atvyko apie šešiolika žmonių. Tarp jų – už partizano Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo paniekinimą nuteistas klaipėdietis Viačeslavas Titovas, taip pat buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas.

Prokuratūra šioje byloje atsitvėrusi tylos siena, prokurorai nekomentuoja ir neaiškina, kaip beveik metus vyksta tyrimas, kas per tą laiką pasiekta ir kiek jis dar užtruks.

A.Paleckis suimtas laikomas nuo 2018 metų spalio, kaskart pratęsiant suėmimo terminą trims mėnesiams.

Jis kartu su neįvardijamu „tinklu asmenų“ įtariamas neteisėtai rinkęs informaciją Rusijai apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, kitus duomenis.

Teisėsauga apie vykstantį tyrimą pranešė pernai gruodį ir iki šiol beveik neteikia informacijos apie bylą.

Tyrime figūruojantys asmenys įtariami Rusijos FSB pavedimu rinkę informaciją apie Lietuvos pareigūnus, prokurorus, teisėjus, prisidėjusius prie 1991 metų Sausio 13-osios bylos tyrimo, taip pat rinkę kitus duomenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min