Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 06:45

Neeilinės BMW ir ekskavatoriaus avarijos dalyvių likimai – ekspertų rankose

Įvykio vietoje
Kadras iš „Rinkos aikštės“ filmuotos medžiagos / Praėjus bemaž 7 mėnesiams po šios avarijos, jos aplinkybėmis lieka neištirtos, kada įvykis bus įvertintas teisme, irgi dar neaišku.

2019-ųjų vidurvasarį Kėdainių rajone užfiksuotas neįprasto siužeto eismo įvykis tapo tikru iššūkiu jo tyrėjams. Po to, kai buvo pareikšti įtarimai BMW vairuotojui, kuriam palankus vaizdo įrašas tarsi buvo apvertęs ikiteisminio tyrimo medžiagą aukštyn kojom, prokurorai visgi nutarė pirmiau kreiptis ne į teisėjus, o į ekspertus, kad byla pasiektų teismą kuo visapusiškiau, nuodugniau ištirta.

Nutikimas remontuojamame kelyje Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys pradžioje atrodė ir oficialiai buvo įformintas kaip banali, stereotipus apie šios mašinų markės vairuotojus atitinkantis įvykis – esą BMW lėkė per greitai ir rėžėsi į dirbantį ekskavatorių. O įvykio padariniai buvo rimti: sužeisti 4 žmonės, vieno kurių gyvybė ligoninėje užgeso.

Atrodė, kad suvokimas apie šią avariją kardinaliai pasikeitė, kad viešoje erdvėje atsirado geros kokybės vaizdo įrašas: ne BMW rėžėsi į traktorių, o būtent ekskavatorius kaušu pribloškė pro šalį judantį lengvąjį automobilį.

Vis dėl to avarijos aplinkybes tirianti policija ir bylai vadovaujanti prokuratūra nutarė laikytis tiesaus kurso: kaltinti dėl visko tik BMW vairuotoją, kurio padėtį blogina ir atsakomybę sunkina ligoninėje jam nustatytas apsvaigimas nuo alkoholio.

Ekskavatorininkas, iš pažiūros neapdairiai mosikavęs kaušu ir numušęs BMW, jokių įtarimų iki šiol neišgirdo.

Suprasti akimirksniu

  • Avarija įvyko 2019 m. liepos 13 d. apie 13.25 val. remontuojame kelyje Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys ties Kalnaberže (Kėdainių r., Surviliškio sen.).
  • Pirminiai pranešimai iškreipė įvykio vaizdą: policija skelbė, kad BMW viso labo „kliudė stovintį ir žvyro lyginimo darbus atlekiantį ekskavatorių“. Ugniagesių platintoje informacijoje rašyta, kad remontuojamame kelio ruože BMW atsitrenkė į ekskavatorių.
  • Įspūdį apie BMW vairuotojo atsakomybę sustiprino vietinės žiniasklaidos publikacija, kurią galima reziumuoti taip: liudininkai esą matė, kad šis BMW vairuotojas, tikriausiai būdamas girtas, lėkė apie 150 km/val. greičiu (juolab ir anksčiau jis pagarsėjo kaip kelių erelis, tiesa, policijai niekaip neįkliūdavęs).
  • Gelbėtojams teko traukti iš suknežinto BMW 530 prispaustus žmones. PAGD žiniomis, viena keleivė buvo be sąmonės, ligoninėje jai nustatyta koma. Dėl patirtų sužalojimų į gydymo įstaigą pristatyti BMW vairuotojas (g. 1981 m.) ir keleiviai (moterys g. 1986 m. ir 1964 m. ir vyras g. 1970 m.), o ekskavatorininkas (g. 1986 m.) nesužeistas. Vėliau vyriausios keleivės gyvybė užgeso ligoninėje.

Įtarimai BMW vairavusiam vyrui yra pareikšti dar praėjusių metų lapkritį. Todėl 15min Kauno apygardos prokuratūroje pasiteiravo, kada ši didelį atgarsį visuomenėje sukėlusios avarijos byla turėtų būti nagrinėjama teisme.

Paaiškėjo, kad joks teismas kol kas neplanuojamas, apskritai, ikiteisminio tyrimo pabaigos prognozuoti kol kas nėra jokių galimybių.

Pasirodė, kad visa bylos medžiaga yra perduota Lietuvos teismo ekspertizės centrui, kurio specialistų prašoma pateikti savuosius vertinimus.

„Šiuo metu šiame ikiteisminiame tyrime yra atliekama ekspertizė. Nuo jos rezultatų ir atlikimo termino priklausys šio ikiteisminio tyrimo baigtis ir laikas“, – pranešė Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus (Kaune) vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė, patikslinusi, kad šiuo atveju atliekama paties įvykio, kartais „autotechnine“ vadinama ekspertizė.

VIDEO: BMW smūgio į ekskavatorių padariniai

Kaip anksčiau skelbė 15min, įtarimai dėl avarijos, kurioje žuvo žmogus, pareikšti būtent BMW vairuotojui.

„Aš iš tolo mačiau, kad jis ten sukinėjasi, bet yra veidrodėliai, yra langas... Aš įsitikinęs buvau, kad jis mato! Tas kaušas, jis nebuvo ant kelio, kai privažinėjau. Man grynai prieš nosį iškišo tą kaušą, aš net neturėjau momento, kada stabdyti“, – TV3 Žinioms yra sakęs tuo metu dar ligoninėje sveikęs BMW vairuotojas.

BMW vairuotojui nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas, tad už tragišką avariją jam gresia ne iki 8, o iki 10 metų laisvės atėmimas.

BMW vairuotojui pagal Baudžiamąjį kodeksą gresia nuo 3 iki net 10 metų laisvės atėmimo bausmė. Taip yra todėl, kad įtariamajam bent ikiteisminio tyrimo metu (galutinis įtarimas suformuluojamas tik kaltinamajame akte, perduodamame teismui) yra inkriminuojamas tragiškos avarijos sukėlimas, esant apsvaigusiam. Vadinasi, kraujo tyrimo ligoninėje metu BMW vairuotojui nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas.

Įtariamasis neneigia prieš įvykį vartojęs alkoholio, tačiau tvirtina, kad mažytį butelio stipraus alkoholio butelį lemtingą dieną su pasidalijo su dar trimis sugėrovais, tad sėdo prie vairo nesijausdamas girtas.

Anot jo, sustoti prieš taip staiga atsiradusią kliūtį nebūtų suspėjęs nei girtas, nei blaivus asmuo: „Tas ekskavatoriaus kaušas tėškėsi į automobilį lyg perkūnas iš giedro dangaus. Ir dabar sėdžiu ir nesuprantu, kaip taip galėjo nutikti. Bet skaudžiausia, kad įtarimai yra pareikšti tik man, o ekskavatoriaus vairuotojui ne,“

Šio ruožo remonto darbus atliko kelininkų bendrovė „Kauno tiltai“, tačiau konkrečiai ekskavatorius, patekęs į įvykį, priklausė projekto subrangovų kompanijai „Mitnija“. Pats BMW vairuotojas teigė kreipęsis net į generalinį prokurorą, kad šiame tyrime būtų įvertinta ir ekskavatorininko atsakomybė, tačiau bent kol kas įtariamasis byloje lieka tas pats.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min