Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįgaliuosius mėginantiems vaidinti lietuviams – barjerai Rusijos pasienyje

Dokumentų patikra Kybartų pasienio punkte
VSAT nuotr. / Dokumentų patikra Kybartų pasienio punkte
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės pareigūnai Kybartų pasienio kontrolės punkte fiksuoja naują reiškinį.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, noras kuo greičiau įvažiuoti į Kaliningrado sritį ir ten nusipirkti pigesnių prekių Lietuvos piliečius paskatino imtis nusikalstamos veikos, už kurią gresia net laisvės atėmimas.

Per pastarąsias tris savaites Kybartų pasienio kontrolės punkte budintiems pasieniečiams įkliuvo penki vairuotojai, pateikę visiškai suklastotus neįgaliųjų pažymėjimus. Legaliai išduotas toks dokumentas suteikia teisę jo turėtojui per valstybės sieną vykti atskira eile, kuri yra žymiai trumpesnė.

VSAT pareigūnai neabejoja, kad vykstantys per sieną asmenys nusikalsti ryžtasi norėdami kuo greičiau nuvykti į Kaliningradą ir čia įsigyti pigesnių rusiškų cigarečių, alkoholio, vaistų. Dažnas toks keliautojas į kaimyninę valstybę per parą spėja nuvažiuoti po keletą kartų.

Lengvuosius automobilius vairavę sulaikytieji, kurių amžius yra nuo 26 iki 66 metų, turėdavo tvarkingus kelionės ir transporto priemonių dokumentus, tačiau pasieniečiams pateikti neįgaliųjų pažymėjimai būdavo visiškai suklastoti.

Visais atvejais klastotes VSAT pareigūnai lengvai nustatė plika akimi.

Neįgaliųjų pažymėjimai yra pagaminti nestandartinių būdu: manoma, kad šie dokumentai atspausdinti spalvotu spausdintuvu.

Iš penkių sulaikytų lietuvių, mėginusių taip suvaidinti neįgalius asmenis ir turėjusius klastotes, keturi yra Kauno, vienas – Kybartų gyventojas.

VSAT pareigūnai taip pat atkreipė dėmesį, kad trijuose iš penkių sulaikytų neįgaliųjų pažymėjimų yra atspausdintas tas pats dokumento numeris, o skiriasi tik anketiniai piliečio duomenys.

Padėtį pasienyje stebintys Lazdijų rinktinės pareigūnai taip pat fiksuoja, jog kiekvieną kartą, kai pasienio kontrolės punkte įkliūna tokią klastotę turintis vairuotojas, keletą sekančių dienų pastebimai sumažėja neįgaliųjų vairuojamų automobilių. Todėl neatmetama galimybė, jog panašiomis klastotėmis gali naudotis daugiau žmonių, susigundžiusių įsigyti beverčius falsifikatus.

Dėl minėtų atvejų, kuomet per sieną vykstantys lengvųjų automobilių vairuotojai mėgino pasinaudoti klastotėmis, Lazdijų rinktinėje yra pradėti penki ikiteisminiais tyrimai.

VSAT primena, kad dokumento suklastojimą ar disponavimą juo gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Lazdijų rinktinės vadovybė, reaguodama į susidariusią padėtį, Kybartų pasienio kontrolės punkte dirbantiems pasieniečiams nurodė itin atidžiai tikrinti pateikiamus neįgaliųjų pažymėjimus. Apie tai VSAT pareigūnams primenama ir kasdieninių instruktažų metu.

Apie galimas klastotes bei jų naudojimą Lazdijų pasieniečiai informaciją pateikė ir kolegoms iš Pagėgių rinktinės, kurios atsakomybės ruože yra Ramoniškių bei Panemunės pasienio kontrolės punktai. Čia taip pat nuolat driekiasi automobilių, kuriais į Rusiją vykstama apsipirkti, eilės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min