Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 27d. 16:57

Neįprasta Kauno policijos akcija prie pėsčiųjų perėjų: dėliojo Vėlinių žvakes

Kauno pareigūnai budėjo prie pėsčiųjų perėjų
Kauno apskrities VPK nuotr. / Kauno pareigūnai budėjo prie pėsčiųjų perėjų

Pirmadienio vakarą Kauno miesto gyventojai, skubėdami po dienos darbų į namus, galėjo pastebėti neįprastą vaizdą prie miesto pėsčiųjų perėjų. Kauno apskrities policijos pareigūnai, kartu su asociacijos „Rytojaus Lietuva“ atstovais, degė žvakes, kurias išdėliojo prie beveik pusšimčio pėsčiųjų perėjų, esančių Kaune.

Per pastarąsias dvi savaites Kaune įvykus dviem skaudiems eismo įvykiams, kuomet žuvo du pėstieji, siekiama dar labiau sustiprinti visų eismo dalyvių sąmoningumą – kelyje itin atsakingai privalo elgtis ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji.

Po 17 valandos, kuomet eismas tampa itin intensyvus, pareigūnai budėjo prie maždaug 45 Kauno mieste esančių pėsčiųjų perėjų, kurios buvo pasirinktos neatsitiktinai. Išanalizavus eismo įvykių statistiką, pasirinktos pavojingiausios mieste esančios pėsčiųjų perėjos. Kauno apskr. VPK pareigūnai kartu su asociacijos „Rytojaus Lietuva“ atstovais taip pat degė vėlinių žvakes, primenant pėstiesiems apie skaudžiai pasibaigusius eismo įvykius, kuomet užgeso pėsčiųjų gyvybė.

Daugelis eismo įvykiuose žuvusių pėsčiųjų eismo dalyvių tamsiuoju paros metu nedėvėjo šviesą atspindinčios liemenės ar atšvaito, tad Kauno pareigūnai ir asociacijos atstovai bendravo su pėsčiaisiais, neturintiems šviesą atspindinčio elemento, dovanojo atšvaitus.

Policijos pareigūnai primena pėstiesiems, jog kelyje visuomet reikia elgtis itin atsakingai ir būti budriems. Tamsiuoju paros metu būtina dėvėti atšvaitą ar kitą šviesą atspindintį elementą. Einant per kelią nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis ar kitais daiktais, kurie trukdytų saugiai kirsti važiuojamąją kelio dalį.

„Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį, privalu įsitikinti, kad tai daryti saugu. Vairuotojai taip pat turi būti itin atidūs artėdami prie pėsčiųjų perėjų, kad saugiai praleistų važiuojamąją dalį norintį pereiti gyventoją. Atsargumas ir dėmesingumas kelyje būtinas kiekvienam – taip apsaugosite save ir kitus nuo skaudžių nelaimių“, – primena Kauno apskrities VPK pareigūnai, ragindami visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, pasirinkti ne maksimalų leistiną, o saugų greitį, pėstiesiems nepamiršti dėvėti atšvaitų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min