Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Neišsprendžiama problema: sukčiai nelaisvėje lobsta iš laisvų žmonių pinigų

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūros prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl telefoninio sukčiavimo. Prieš teismą stos trys pataisos namuose bausmes už anksčiau padarytus nusikaltimus atliekantys vyrai ir vieno jų žmona.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Šiaulių tardymo izoliatoriuje
Šiaulių tardymo izoliatoriuje / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Dėl laisvės atėmimo vietose neišsprendžiamos problemos – neefektyvios mobiliojo ryšio blokavimo sistemos, čia esantys nuteistieji vis dar randa galimybių apsirūpinti mobiliaisiais įrenginiais, jų pagalba susisiekti su išoriniu pasauliu ir daryti naujus nusikaltimus, mulkinant patiklius žmones ir iš jų viliojant tūkstantines pinigų sumas.

2015 m. gruodžio 14 d. Vilniuje gyvenančiai moteriai mobiliojo ryšio telefonu paskambino vyras, kuris prisistatė banko darbuotoju ir pranešė, jog yra įtarimų, kad kažkas naudojasi jos elektroninės bankininkystės prisijungimais.

Vyras pasakė, kad būtina tai patikrinti, o tam reikalingi moters elektroninės bankininkystės duomenys. Skambinusysis šnekėjo labai įtikinamai, vartojo bankininkų terminus. Net nesuabejojusi moteris juo patikėjo ir pasakė visus savo elektroninės bankininkystės slaptažodžius ir kodus.

Po kurio laiko vilnietę apniko abejonės. Ji paskambino į banką ir pasiteiravo, ar gali banko darbuotojai žmogaus prašyti kokių nors duomenų. Išgirdusi, kad banko darbuotojai tikrai negali to daryti, suprato, jog ji yra apgauta ir elektroninės bankininkystės duomenis bus patikėjusi sukčiams.

Moters įtarimas pasitvirtino, jai elektroniniu būdu prisijungus prie savo banko sąskaitos, kuri buvo pasipildžiusi keturiais šimtais eurų. Įrašai liudijo, kad pinigai į jos sąskaitą įplaukė iš vienos greitųjų kreditų bendrovės, nors vilnietė pati ten nebuvo kreipusis.

Moteris banko paprašė užblokuoti sąskaitą. Tačiau prašymas buvo pavėluotas – iš 400 į jos sąskaitą įplaukusių eurų 300 jau buvo pervesti į vienos moters sąskaitą, o 60 eurų – į kitos moters sąskaitą.

Tada vilnietė kreipėsi į policijos pareigūnus ir jau kitą dieną sužinojo, kad asmuo, kuris galimai su jos elektroninės bankininkystės duomenimis paėmė kreditą ir tuos pinigus pervedė dviem moterims, susektas. 40 eurų jos sąskaitoje liko tik dėl to, kad ji užblokavo sąskaitą ir sukčiai nebespėjo jų pervesti į kitą sąskaitą.

40 eurų jos sąskaitoje liko tik dėl to, kad ji užblokavo sąskaitą ir sukčiai nebespėjo jų pervesti į kitą sąskaitą.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantis 23 metų Jurbarko rajono gyventojas, veikdamas kartu su ten pat bausmę atliekančiu 24 metų Šiaulių rajono gyventoju ir tuo metu laisvėje buvusiu 23 metų šiauliečiu bei Marijampolėje gyvenančia savo žmona, veikdami grupėje, apgaule įgijo svetimą turtą.

Bausmę atliekantis 24 metų Šiaulių rajono gyventojas talkino tuo metu laisvėje buvusiam bendrininkui. Šiaulietis mobiliuoju telefonu sulaukęs kalinčio draugo komandos, internetu atliko visas finansines operacijas pinigams iš greitųjų kreditų bendrovės vilnietės vardu paimti ir jiems į nurodytas sąskaitas perpumpuoti.

Na, o toliau, pasitelkus tarpininkus, pinigai pagal tam tikrą schemą buvo gryninami ir skirstomi: dalis jų buvo investuota į nurodytą lažybų punkto sąskaitą, kiti pateko į dviejų Kybartų pataisos namuose bausmę atliekančių nuteistųjų žmonų sąskaitas ir galop įvairiais keliais turėjo pasiekti pačius nuteistuosius. Pastarųjų moterys pripažino, kad jos nuolat iš įvairių asmenų gaudavo pinigų – ir į sąskaitą, ir paštu, ir grynais, ir juos įvairiais būdais perduodavo savo vyrams pataisos namuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius