Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 29d. 10:47

Nelaimė Klaipėdoje: nuvirtus kranui žuvo žmogus (nuotraukos, video, papildyta 11.38 val.)

Nuvirtęs kranas bendrovės „Bega“ teritorijoje
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Nuvirtęs kranas bendrovės „Bega“ teritorijoje.

Klaipėdoje nuvirtus trikojui kranui antradienio rytą žuvo žmogus.

Pirminiais duomenimis, apie 10.24 val. Klaipėdos ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Nemuno g. nuvirto trikojis kranas.

Per incidentą vienas žmogus žuvo iš karto, dar vienas liko pakibęs ant kranto konstrukcijų dideliame aukštyje. Jo gelbėti į įvykio vietą išskubėjo uostamiesčio gelbėtojai. Prie nuvirtusio krano nusiųsti ne tik ugniagesiai, bet ir autokopėčios, štabo automobilis.

Papildyta 11.01 val.: Kaip iš įvykio vietos praneša 15min.lt žurnalistė Aurelija Kripaitė, dideliame aukštyje kabėjusį žmogų ugniagesiai nukėlė ir perdavė medikams. Greitosios pagalbos gydytojai 15min.lt žurnalistę informavo, kad vyriškis nuvežtas į ligoninę.

Kokių sužalojimų jis patyrė – kol kas nežinoma.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Nelaime uoste: nuvirtęs kranas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Nelaime uoste: nuvirtęs kranas

Papildyta 11.28 val.: Nelaimė įvyko Klaipėdos uoste įsikūrusios Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ teritorijoje. Kaip 15min.lt žurnalistą informavo bendrovės ryšių su visuomene specialistas Andrius Juškevičius, nelaimė įvyko kraną bandant pastatyti į darbinę padėtį.

„Bendrovės turima teritorija – apie 30 hektarų. Pusė šios teritorijos yra apstatyta sandėliais ir terminalais. Šiaurinė teritorijos dalis ribojasi su Baltijos laivų statykla. Ši mūsų teritorijos dalis dar nėra iki galo įsisavinta. Čia nuo sovietmečio išlikę lūšnų, sandėliukų ir panašiai. Jau 2010 metais planuojama šią teritoriją užstatyti moderniais terminalais, todėl visi seni pastatėliai yra griaunami, teritorija ruošiama darbams“, –pasakojo A.Juškevičius.

Pasak „Begos“ atstovo, antradienį turėjo būti pastatytas pirmasis kranas, atliksiantis paruošiamuosius darbus. Kraną ir savo specialistus bendrovei „Bega“ išnuomojo uostamiesčio įmonė „Klaipėdos kranai“.

„Statant kraną ir kitu kranu keliant strėlę į darbinę padėtį, pirmasis kranas pasviro, galine dalimi atsirėmė į žemę. Vienas „Klaipėdos kranų“ darbuotojas iškrito iš pasvirusio krano ir žuvo, kitas buvo sužeistas ir išvežtas į ligoninę“, – apie įvykio aplinkybes pasakojo A.Juškevičius.

Papildyta 11.38 val.: Bendrovės „Klaipėdos kranai“ generalinis direktorius Mindaugas Lisauskas, įvykio vietoje kalbėdamas su 15min.lt žurnaliste, nuo platesnių įvykio komentarų susilaikė.

„Pirmiausia, reiškiame gilią užuojautą mūsų darbuotojų šeimoms. Nelaimės aplinkybes turi nustatyti sudaryta komisija. Tai buvo jau paskutinis šio krano montavimo darbų etapas. Tokie darbai jau ne kartą sėkmingai buvo atlikti. Kodėl šį kartą taip įvyko, nustatys komisija“, – sakė M.Lisauskas.

„Klaipėdos kranų“ generalinis direktorius teigia, kad abu nukentėję darbininkai buvo apdrausti. Todėl žuvusio bendrovės darbuotojo šeimai ir sužeistam darbuotojui bus išmokėtos kompensacijos.

VIDEO: Klaipėdoje nuvirto kranas, vienas žmogus žuvo

Tuo tarpu Klaipėdos darbo inspekcijos atstovas Edmundas Gustainis 15min.lt žurnalistei sakė, kad nelaimė galėjo įvykti dėl Darbo saugos taisyklių pažeidimo.

„Tikimybė – 99 procentai. Galėjo būti pažeistas kranų montavimo darbų eiliškumas. Bus tyrimas, bus viskas tiksliai nustatyta“, – sakė E.Gustainis.

Pasak Darbo inspekcijos atstovo, už Darbo saugos taisyklių pažeidimus, dėl kurių nukentėjo žmonės, kaltininkams gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min