Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelaimingas penktadienio rytas: per 10 minučių Lietuvoje automobiliai partrenkė tris vaikus

Avarija Riešėje
15min skaitytojos nuotr. / Avarija Riešėje
Šaltinis: 15min, BNS
7
A A

Penktadienio rytą Vilniuje, Vilniaus rajone ir Kaune automobiliai partrenkė ir sužalojo tris vaikus.

Apie 7.40 val. gautas pranešimas, kad Kaune, K.Baršausko g., vyro vairuojamas automobilis BMW kliudė per reguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią moterį su vaiku. 21-erių metų vairuotojas, pirminiais duomenimis, blaivus. Dėl patirtų sužalojimų moteris bei jos vaikas pristatyti į gydymo įstaigą.

Nesaugi perėja netvarkoma

Vilniaus apskrities policijos duomenimis, 7.42 val. L.Asanavičiūtės gatvėje Vilniuje esančioje pėsčiųjų perėjoje automobilis „Toyota“ partrenkė penkerių metų berniuką, kuris ėjo su mama. Vaikui sužalotas veidas, jis sąmoningas.

Vilnietė mama Galina po penktadienio ryto nelaimės, kai prie vaikų darželio „Prie pasakų parko“, L.Asanavičiūtės g., automobilis „Toyota“ pėsčiųjų perėjoje partrenkė penkerių metų berniuką, neslėpė nusivylimo. Jos teigimu, tokio įvykio anksčiau ar vėliau galima buvo tikėtis, nes eiti per šią perėją išties nesaugu.

„Pati vedu savo vaiką į tą darželį, tai ne kartą esu net atšokusi, kai per perėją net nestabtelėjęs pralekia automobilis, vairuotojai nepraleidžia. Skambinau į savivaldybę dar prieš dvejus ar trejus metus, prašiau imtis ko nors, juk čia eina ir sergantys vaikai, turintys įvairių negalių. Kai nebuvo kelio jungties su vakariniu aplinkkeliu, jokios problemos nebuvo. Bet nutiesus tą kelią, problemų begalės“, – 15min piktinosi moteris.

Jos teigimu, aplinkinių namų gyventojai sustato savo automobilius šalia gatvės, tad einant net nelabai matyti atvažiuojančios mašinos. Ir vairuotojams sunku įžiūrėti einančius pėsčiuosius. Negelbėja ir saugumo kalneliai bei gulintys policininkai – automobilių srautas čia išties didžiulis, kalneliai susidėvėję, juos pervažiuoti galima beveik nestabtelėjus.

„Kreipsimės vėl į savivaldybę, nes kai praėjusį kartą kreipiausi, man buvo pasakyta, kad niekas nieko nedarys – ten yra perėja, kalneliai ir viskas. O šiandien vyras vedė vaiką ir pamatė, kad ten nutiko nelaimė“, – kalbėjo Galina.

Moters teigimu, skaudu, kad niekas nieko nesiima, kadangi šį darželį lanko įvairią negalią turintys vaikai, kurie ir taip jau nuskriausti. O ir suvaldyti tokius vaikus kartais sunku. „Jeigu čia būtų nukentėjęs kokio politiko ar savivaldybės darbuotojo vaikas, tai jau kitą dieną pastatytų šviesoforą. O dabar niekas net kalbėti nenori“, – įsitikinusi Galina.

Įvykio vietą apžiūrėję Vilniaus miesto savivaldybės atstovai teigia, kad prieš perėją yra įrengti įspėjamieji kelio ženklai „Vaikai“, perėja pažymėta kelio ženklais „Pėsčiųjų perėja“ su geltonais šviesą atspindinčiais skydais, įrengtas horizontalusis ženklinimas „Zebras“, prieš perėją įrengti draudžiamieji kelio ženklai „Sustoti draudžiama“ su 10 metrų galiojimo atstumu matomumui užtikrinti.

„Minėtoje vietoje automobiliams galima važiuoti ne didesniu nei 40 km/h greičiu. Be to, čia yra įrengta ir iškili perėja su asfaltbetonio dangos paaukštinimu skirta greičio mažinimui. Ši pėsčiųjų perėja prieš penkerius metus buvo įrengta atsižvelgiant į pačių gyventojų prašymus. Iki šiol nelaimingų atsitikimų šioje vietoje nebuvo. Atsižvelgiant į eismo įvykių statistinius duomenys ir Juodų dėmių žemėlapį, esama pėsčiųjų perėja nėra įtraukta į probleminių vietų sąrašus“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Tomas Kamaitis.

Visi bėga per gatvę, o ne eina perėja

7.50 val. Vilniaus rajone, Riešės kaime esančioje Beržų gatvėje, automobilis „Toyota“ partrenkė aštuonerių metų berniuką, kuris ėjo ne per perėją. Vaikas dėl sumušimų išvežtas į Vilniaus ligoninę.

Visi bėga, tame tarpe ir aš pati, nes ten esanti perėja neveda niekur. Mažai kas ta perėja naudojasi, visi bėga per tą gatvę.

Šis incidentas įvyko prie pat Riešės gimnazijos. Kaip 15min sako į šią mokyklą savo vaiką vedanti Ina, tai ne pirmas toks atvejis, nes eismas šioje vietoje intensyvus, o šalia esanti perėja veda tik į autobusų stotelę.

„Tai labai problemiška vieta. Jei stebėtumėte vaizdą rytais, per tą gatvę, ne per perėją, visi bėga, tame tarpe ir aš pati, nes ten esanti perėja neveda niekur. Mažai kas ta perėja naudojasi, visi bėga per tą gatvę.

Pernai rugsėjo mėnesį toje vietoje buvo partrenktas vaikas. Šiemet rugsėjo pirmosiomis dienomis buvo tėvų susirinkimas. Mokyklos vadovybei buvo iškeltas klausimas, ar toje gatvėje prie mokyklos bus budintis asmuo, nes policiją ten matėme tik rugsėjo 1-ąją.

Tėvai pasiūlė, kad galbūt kažkas galėtų išeiti, pareguliuoti eismą, pristabdyti automobilius, nes eismas toje vietoje didžiulis, važiuoja ir krovininiai automobiliai. Nieko nebuvo padaryta, o šįryt vėl partrenktas vaikas“, – pasakoja Ina.

Pašnekovės nuomone, Beržų g. reikėtų įrengti normalų šaligatvį, be to, įrengti „gulinčius policininkus“, taip ateityje galbūt pavyktų išvengti panašių įvykių.

Riešės gimnazijos direktorė Lina Miliuvienė pripažįsta, kad situacija beržų g. yra problematiška, tačiau atkreipia dėmesį, kad vaikas ėjo ne per perėja, o šalia dar buvo jo mama.

Anot L. Miliuvienės, policijos pareigūnai šioje vietoje budėjo kiekvieną dieną nuo mokslo metų pradžios, išskyrus šį rytą.

„Prie perėjos buvo socialinė pedagogė, bet tai ne perėjos klausimas, nes viskas įvyko ne ten. Vaikas tiesiog kirto kelią ne perėjoje, o šalia dar ėjo vaiko mama“, – sako pašnekovė.

Ji priduria, kad jau įvyko ne vienas susitikimas su Avižienių seniūnu, taip pat valstybinės įmonės „Vilniaus regiono keliai“ atstovais bei Riešės bendruomene. L. Miliuvienė sako, kad visi sutaria, jog situaciją prie Riešės gimnazijos reikia taisyti, tačiau konkrečių veiksmų dėl beržų g. kol kas niekas nesiėmė.

„Šitą gatvę būtų galima platinti ir mes dėl šios situacijos jau kreipiamės į atsakingas institucijas. Mes turime daug idėjų. Būtų galima iš abiejų pusių įrengti žiedines sankryžas, padaryti daugiau vaikų išlaipinimo vietų. Aišku, čia labai trūksta automobilių stovėjimo aikštelių, mes jau kreipiamės į Vilniaus rajono savivaldybę, kad jas įrengtų. Bet tai yra mūsų idėjos, tą turi įvertinti specialistai ir jie turi tikrai priimti sprendimus, nes ši vieta yra problematiška“, – sako L. Miliuvienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min