Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegaliai vežtą dyzeliną muitininkai buvo priversti gražinti gabentojui

Talpa, kurioje nelegaliai gabentas dyzelinas
MKT nuotr. / Talpa, kurioje nelegaliai gabentas dyzelinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Muitinės pareigūnai trečiadienį kelyje Vilnius-Panevėžys, jau netoli sostinės, patikrinimui sustabdė krovininį automobilį „Fiat“, kilnojamose talpyklose gabenusį dvi tonas dyzelino.

Kaip informuoja Muitinės kriminalinė tarnyba, Automobilio vairuotojas, V.V., pareigūnams negalėjo pateikti jokių šio kuro įsigijimo ar gabenimo dokumentų, tad jam buvo surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas pagal LR ATPK 171-2 str. 1 dalį (Biokuro, naftos produktų gabenimo ir laikymo taisyklių pažeidimas).

Vairuotojui gresia bauda vieno tūkstančio iki dvidešimties tūkstančių litų. Tiesa, nelegaliai vežtą kurą muitininkams teko gražinti jo gabentojui.

Muitinės pareigūnai pastebi, kad taikant minėtą LR ATPK straipsnį, jau ne kartą teko sulaikytą nelegalų nelietuviškos kilmės kurą, aiškiai skirtą realizuoti juodojoje rinkoje, gražinti jo gabentojams.

Šitaip 2008 m. rugsėjį Vilniuje patikrinus krovininį automobilį MAN, nustatyta, kad juo, kilnojamose talpose irgi gabenta 1500 litrai degalų, be kuro įsigijimą ar gabenimą patvirtinančių dokumentų.

Surašius administracinį teisės pažeidimo protokolą (vis pagal tą pačią LR ATPK 171-2 str. 1 dalį, numatančią gana didelę baudą, tačiau be sulaikyto kuro konfiskacijos), šį dyzeliną taip pat teko gražinti.

Pareigūnų nuomone, tai atvejais, kai sulaikomas nelegaliai gabentas nelietuviškos kilmės kuras, neatitinkantis priimtų standartų, gabentas ne stacionariose talpose ir t.t., t.y. akivaizdžiai skirtas nelegaliai apyvartai, toks kuras neturėtų būti gražinamas jo gabentojui.

Tačiau kol kas tenka taikyti arčiausiai pagal dispoziciją esantį LR ATPK straipsnį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min