Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 8d. 12:01

Nelegalių GSM, GPS, 3G ir Wi-Fi ryšio slopintuvų pardavėjams – tikrintojų smūgiai

Nuteistiesiems bandyta perduoti radijo ryšio stotelė
Kalėjimų departamento nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: radijo ryšio stotelė

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), bendradarbiaudama su Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų tyrimo valdybos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriumi, konfiskavo prekyboje esančius GSM, GPS, 3G, Wi-Fi ryšio slopintuvus, kuriais prekiauti be atskiro leidimo draudžia Lietuvos teisės aktai.

RRT, patikrinusi elektroninėse parduotuvėse ir interneto skelbimuose siūlomą techninę įrangą, aptiko parduodamus GSM, GPS, 3G, Wi-Fi ryšio slopintuvus. Be atskiro leidimo prekiauti ir naudoti ryšio slopintuvus draudžia teisės aktai, Lietuvos Respublikoje naudoti tokio tipo įrangą gali tik Kalėjimų departamentas. RRT pareigūnų turima informacija buvo perduota Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriui.

Policijos pareigūnams atlikus kontrolinį slopintuvų pirkimą, buvo užfiksuota neteisėta veika, pareigūnai konfiskavo 6 vnt. ryšio slopintuvų ir juos perdavė RRT.

RRT laboratorijoje buvo atlikta ryšio slopintuvų patikra ir nustatyta, kad visi įrenginiai trukdo GSM/UMTS, 3G, GSM/LTE, UMTS palydovinės radijo navigacijos bei RLAN dažnių diapazonuose teikiamoms paslaugoms ir netenkina RRT patvirtinto Elektromagnetinio suderinamumo techninio reglamento reikalavimų.

Už šio reglamento reikalavimų nesilaikymą Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudą ir įrangos konfiskavimą. Asmuo, neteisėtai teikęs ryšio slopintuvus į Lietuvos rinką, nubaustas 1250 Lt bauda, o nelegali įranga bus sunaikinta.

RRT nuolat atlieka įrenginių, teikiamų į Lietuvos Respublikos rinką priežiūrą dėl jų atitikties Radijo ryšio įrenginių ir telekomunikacijų galinių įrenginių techninio reglamento bei Elektromagnetinio suderinamumo techninio reglamento reikalavimams. RRT per 2013 metus patikrino 77 įrenginių atitiktį Radijo ryšio įrenginių ir telekomunikacijų galinių techninio reglamento reikalavimams, iš kurių 30 neatitiko reikalavimų ir 30 įrenginių atitiktį Elektromagnetinio suderinamumo techninio reglamento reikalavimams (6 neatitiko reikalavimų).

Ateityje RRT toliau vykdys savo funkcijas ir bendradarbiaus su policijos pareigūnais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min