2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Nelegalų alkoholio ir rūkalų sandėlį Kaune likvidavę pasieniečiai po kratų rado 43 tūkst. eurų

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Kaune su įkalčiais sulaikė kontrabandinių cigarečių krovėjus. Vėliau atliktų kratų metu rasta daugiau tyrimui reikšmingų daiktų – įtartinos kilmės svaigalų, grynųjų pinigų, neteisėtai įsigytų rūkalų.
Rasti grynieji
Rasti grynieji / VSAT nuotr.

Penktadienį Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Specialiosios paskirties komandos pareigūnai Kaune patikrino vieną garažų masyvą. Čia pastebėtos dvi transporto priemonės. Į vieną jų, „Seat Alhambra“, du vyrai krovė įtartinus paketus.

Abu krovikus pasieniečiai sulaikė. Paaiškėjo, kad tai 57 metų Anykščių gyventojas, „Seat Alhambra“ savininkas, ir 51-erių kaunietis, kuriam priklauso netoliese stovėjęs „Volkswagen Golf“ automobilis.

Transporto priemonių apžiūros metu „Seat“ markės mašinoje rastos 6 penkių litrų plastmasinės talpos su skysčiu, turinčiu alkoholio kvapą, bei 50 pakelių cigarečių „NZ Gold“ bei „NL Full Flavour“ be akcizo ženklų. „VW Golf“ salone pasiniečiai rado 5300 eurų įvairiomis kupiūromis.

Paaiškėjo, kad garažas buvo paverstas nelegalių prekių sandėliu. Čia aptikta 15 puslitrinių butelių su „Finsky“ degtinės etiketėmis, 9 plastmasinės penkių litrų talpos su skaidriu skysčiu ir 3030 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ ir „Fest“. Jie paženklintos baltarusiškomis banderolėmis.

VSAT nuotr./Nelegalus sandėlis
VSAT nuotr./Nelegalus sandėlis

Tą pačią dieną pasieniečiai taip pat atliko kratas įvairiose gyvenamosiose bei negyvenamosiose patalpose, priklausančiose kauniečiui ir anykštėnui. Jų metu rasta ir paimta 6370 pakelių cigarečių, 43 460 eurų grynųjų pinigų ir 360 litrų skysčio, turinčio alkoholio kvapą.

VSAT pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Asmenys po apklausos paleisti. Jiems skirtos kardomosios priemonės rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, o anykštėnui – ir dokumentų poėmis. Sulaikyti automobiliai, cigaretės, alkoholis ir pinigai saugomi Pagėgių pasienio rinkinėje.

VSAT nuotr./Nelegalus sandėlis
VSAT nuotr./Nelegalus sandėlis

Tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūra.

VSAT primena, kad už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas, kuriomis daroma žala valstybei, asmenys gali gauti piniginį atlygį. Pasieniečiai laukia tokių pranešimų apie kontrabandos ar korupcijos atvejus. Pranešėjui už tai gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, todėl asmenys, turintys vertingos informacijos, kviečiami būti aktyvūs ir pilietiški.

Informaciją apie tai pasieniečiai ragina teikti visą parą veikiančiu nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 10 112. Suteikti tokius duomenis taip pat galima naudojantis pasieniečių interneto svetainėje www.pasienis.lt esančia pranešimo forma ar kitu pranešėjui priimtinu būdu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min