Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegalų gaudynės truko kone ištisą parą: įkliuvo 10 vietnamiečių ir 2 čečėnai

Sulaikyti vietnamiečiai
VSAT nuotr. / Sulaikyti vietnamiečiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ignalinos rinktinės pasieniečiai Švenčionių rajone sulaikė dar 10 nelegalių migrantų iš Vietnamo ir du, įtariama, juos į Lietuvą lydėjusius vedlius, čečėnų tautybės Rusijos piliečius. Šią grupę pasieniečiai išgaudė pasklidusią po Strūnaičio seniūnijos teritoriją. Sulaikymų metu buvo pasitelktos sustiprintos Ignalinos rinktinės pasieniečių pajėgos bei sraigtasparnis.

Sekmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Švenčionių užkardos pasieniečiai Švenčionių rajono Ropiškės kaimo prieigose, apie 2 kilometrus nuo valstybės sienos su Baltarusija, sulaikė įtartiną asmenį, o po dešimties minučių už kelių šimtų metrų nuo šios vietos, pačiame Ropiškės kaime, įkliuvo dar du vyrai.

Visi jie dokumentų neturėjo. Įtariama, kad 19-mečiu ir 20-mečiu čečėnų tautybės Rusijos piliečiais prisistatę vyrai lydėjo į Lietuvą nelegaliai patekusių vietnamiečių grupę. Trečias sulaikytasis irgi neturėjo dokumentų. Jis prisistatė 29-erių Vietnamo piliečiu.

Pasieniečiai pradėjo naršyti apylinkes ir pirmadienio naktį už 9 kilometrų nuo Ropiškės, Naujo Strūnaičio kaimo prieigose, pastebėjo įtartiną grupę asmenų. Keturis vyrus VSAT pareigūnai sulaikė, o penktam pavyko pasprukti ir prisidengus tamsa pasislėpti šalia esančiame miške. Vėliau vyrą VSAT pareigūnai paryčiais sulaikė prie Skritutiškės kaimo, kuris yra už 3 km nuo valstybės sienos su Baltarusija. Šie penki sulaikytieji jokių asmens tapatybės dokumentų irgi neturėjo ir prisistatė esantys Vietnamo piliečiais, kuriems esą nuo 23-ejų iki 39-erių.

Tęsdami paiešką pirmadienio rytą pasieniečiai patikrino aplinkines vietoves ir aptiko per Lietuvos sieną su Baltarusija vedančias dvi brydes, paliktas žmonių. Į orą buvo pakeltas ir vietovę žvalgyti pasitelktas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnis su termovizorine įranga.

Apžiūrėjus apylinkes daugiau įtartinų asmenų neaptikta. Tačiau Švenčionių užkardos pasieniečiai paieškų nenutraukė ir pirmadienį vakarop prie Vidutinės kaime esančios parduotuvės sulaikė 2 vyrus ir moterį, Vietnamo piliečius. Jie turėjo savo šalies pasus, visiems sulaikytiesiems – po 33-ejus. Dar po valandos Ignalinos rinktinės Specialiosios užkardos pasieniečiai Strūnos kaime sulaikė 21-erių savo šalies pasą turėjusį vietnamietį.

Iš viso per šias paieškas Švenčionių rajone VSAT pareigūnai sugaudė 10 vietnamiečių, 9 vyrus ir moterį, bei du čečėnų tautybės Rusijos piliečius.

Čečėnams Ignalinos rinktinės pasieniečiai dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėjo ikiteisminį tyrimą. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Vietnamiečiams ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min