TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegalų iš armėnijos teismas pagailėjo

Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdijų rajono apylinkės teismas šešis suaugusius nelegaliai Lietuvos sieną perėjusius armėnus ketvirtadienį pripažino kaltais padarius nusikaltimą ir visiems skyrė po 4 MGL (520 Lt) baudas.

Teismas įskaitė 2 parų laiką, kai nelegalai pasieniečių buvo sulaikyti, vieną sulaikymo dieną prilygindamas 2 MGL, ir nusprendė armėnams paskirtas bausmes laikyti įvykdytomis, teigiama Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime spaudai.

Trečiadienį apie 2 val. nakties pasienyje su Rusija VSAT pareigūnai sulaikė nelegalių migrantų grupę – 12 Armėnijos piliečių. 6 suaugusieji neteisėtai perėjo sieną kartu su vaikais, tarp kurių buvo ir kūdikis.

Nelegalai pasieniečiams įkliuvo ties Vilkaviškio rajono Kybeikių kaimu, kai jie ką tik buvo neteisėtai perėję sieną, kuri čia eina Lieponos upeliu.

12 nelegalių migrantų yra Armėnijos piliečiai, turėję dokumentus. Sulaikyti 31-erių, 35-erių ir 36-erių vyrai bei 28-erių, 29-erių ir 31-ų moterys. Kartu jie vedėsi nepilnamečius, kuriems yra nuo 3-ejų iki 9-erių, ir nešėsi šiemet gimusį kūdikį.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą už neteisėtą valstybės sienos perėjimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Nors teismas nusprendė nuteistiesiems paskirtas bausmes laikyti įvykdytomis, nelegalų iš Armėnijos buvimas Lietuvoje yra neteisėtas. Po teismo jie VSAT pareigūnų tebėra sulaikyti administracine tvarka pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymą, kol VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai priims sprendimą dėl nelegalų teisinės padėties Lietuvoje.

Moterys ir vaikai penktadienį tebėra Lazdijų ligoninėje, į kurią VSAT pareigūnai juos nuvežė iškart po sulaikymo. Čia juos saugo pasieniečiai. Nelegalai vyrai penktadienį priešpiet buvo apklausiami Lazdijų rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pareigūnų, atliekančių tolesnes teisines procedūras.

Dar prieš teismą pasieniečiai išsiaiškino, kad į Rusijos Kaliningrado sritį armėnai pernai atvyko legaliai. Lietuva nebuvo jų kelionės tikslas. Lietuvos pasieniečių sulaikytus nelegalus iš Armėnijos, neabejojama, domino kitos Vakarų Europos šalys.

Dviem suaugusiems ir dviem vaikams iš šios sulaikytos grupės pernai Kaliningrado srityje buvo išduotos tranzitinės vizos vykti per Lietuvą. Tačiau VSAT pareigūnai lapkričio pabaigoje armėnų į šalį neįleido, nes išsiaiškino, kad gaudami vizas užsieniečiai pateikė melagingus duomenis. Tąkart visų keturių armėnų vizas Lietuvos pasieniečiai panaikino. Grįžę į Kaliningrado sritį armėnai darsyk mėgino jas gauti Lietuvos konsulate Kaliningrade. VSAT pareigūnams išankstinio konsultavimosi procedūroje (VISION) rekomendavus vizų neišduoti, armėnai jų nebegavo.

Kiti keturi sulaikyti suaugę nelegalai su keturiais vaikais irgi buvo kreipęsi į konsulatą Kaliningrade prašydami tranzitinių vizų, bet ir šįkart VSAT rekomendavo jų neišduoti dėl nelegalios migracijos rizikos. Armėnai vizų negavo, todėl susibūrę nusprendė neteisėtai pereiti Lietuvos ir Rusijos sieną. Manoma, kad toliau jie būtų siekę per Lenkiją patekti į savo tikslo šalį Vakarų Europoje.

VSAT pareigūnai jau pernai išsiaiškino, kad Armėnijos piliečiai į ten nelegaliai bando vykti tarpine stotele pasirinkdami Lietuvą. Sulaikydami nelegalus iš Armėnijos pasieniečiai nustatė, kad dauguma jų vyksta turėdami kelionės dokumentą, gautą prieš 2 – 3 mėnesius. Pasieniečių apklausiami armėnai dažniausiai nurodo, kad į Kaliningrado sritį atvyko pas giminaičius, bet gyvena viešbutyje, nes giminaičių butai esą yra nedideli.

Praėjus kelioms dienoms po atvykimo jie kreipiasi į Lietuvos konsulatus Kaliningrade ar Sovetske vizai gauti ir nurodo tokį maršrutą: Lietuva – Baltarusija – Rusija. Esą per šias šalis jie nori pasiekti gimtinę. Tačiau prieš nelegalią migraciją kovojantys VSAT pareigūnai nustatė, kad pasinaudodami Šengeno vizomis ir patekę į Lietuvą dauguma Armėnijos piliečių išvyksta ne į Baltarusiją. Per vidinę Šengeno sieną, kur panaikinta kontrolė, jie bando patekti į Lenkiją, o per ją – ir toliau.

Sprendžiant iš besikreipiančiųjų ir prašančiųjų vizų skaičiaus, pernai Armėnijos piliečių „susidomėjimas“ Lietuva išaugo. Tačiau išaiškinę šį neteisėtą nelegalios migracijos kelią Lietuvos pasieniečiai ėmė dažniau duoti neigiamus atsakymus konsultuodami konsulatus dėl vizų išdavimo.

Beje, tokia pačia schema per Kaliningrado sritį ir Lietuvą nelegaliai patenkant į Vakarus bando naudotis ir čečėnų tautybės Rusijos piliečiai.

Pastaruoju metu nelegalų atvykimas į Lietuvą apgaulės būdu gavus Lietuvos vizas yra populiariausias nelegalios migracijos būdas. Kiti būdai – nelegalų gabenimas per „žaliąją“ sieną, jų atvykimas į Lietuvą su klastotais ar svetimais pasais, nelegalų gabenimas juos slepiant transporto priemonėse ar migrantų pervežimas iš Latvijos per Lietuvą tranzitu – yra retesni.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min