Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 12d. 10:10

Nelegalus čečėnus pasieniečių šuo gąsdino ir guldė ant žemės

Šuo Samo, pasižymėjęs sulaikant 4 sienos pažeidėjus čečėnus
VSAT nuotr. / Šuo Samo, pasižymėjęs sulaikant 4 sienos pažeidėjus čečėnus

Vilniaus rajone pasieniečiai sulaikė keturis čečėnų tautybės Rusijos piliečius, kurie neteisėtai kirto sieną iš Baltarusijos. Sulaikyme pasižymėjo tarnybinis vokiečių aviganis Samo, kuris nelegalus labai išgąsdino ir guldė juos ant žemės.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai Vilniaus rajono Buivydžių kaimo prieigose tamsoje aptiko šviežius kelių asmenų pėdsakus, vedančius iš Baltarusijos į Lietuvą. Jais VSAT Lavoriškių užkardoje tarnaujantis septynerių metų vokiečių aviganis Samo VSAT pareigūnus mišku spėriai pradėjo vesti į Lietuvos gilumą.

Netrukus tarnybinis šuo prisivijo du vyrus. Išvydę iš tamsos išnirusį vokiečių aviganį nelegalai labai išsigando ir griuvo ant žemės. Kol atskubėjo pasieniečiai ir juos surakino antrankiais, Samo nusivijo dar du įtariamuosius.

Įsibėgėjęs šuo iš pradžių pagriovė vieną jų, po to šuoliu į nugarą patiesė ir kitą nelegalą. Tuomet keturkojis liko laukti pasieniečių ir saugoti sulaikytųjų. Įsibėgėjusio tokio šuns kaip Samo, sveriančio apie 40 kilogramų, smūgis yra keturis kartus didesnis nei jo svoris, t. y. prilygsta daugiau kaip pusantro šimto kilogramų.

Paaiškėjo, kad visi keturi įkliuvusieji buvo pasus turėję čečėnų tautybės Rusijos piliečiai, 28-erių, 30-ies, 34-erių ir 35-erių vyrai.

VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 67 Lietuvos sienos pažeidėjus. Daugiausiai jų (44) įkliuvo pasienyje su Baltarusija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min