Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketūnų kaime nelegalus naminės fabrikas teršė aplinką

Įvykio vietoje
Šiaulių aplinkos apsaugos departamento nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažeikių rajone degtindaris ne tik pažeidė įstatymus, bet ir teršė aplinką. Vakar Mažeikių rajono pareigūnai Šerkšnėnų seniūnijoje, Ketūnų kaimo sodyboje aptiko naminės degtinės fabriką. Kaip paaiškėjo, degtindaris virė naminukę, o gamybos atliekas, panaudotą raugą pylė į netoli sodybos esantį kanalą.

Šiaulių aplinkos apsaugos departamento darbuotojai apžiūrėjo įvykio vietą ir paėmė mėginius. Pirminiais duomenimis, raugu užteršta daugiau kaip 280 m kanalo. Teršalai nepateko į netoliese pratekantį Šerkšnės upelį, nes žala gamtai būtu padaryta dar didesnė.

Rūgstantis raugas iš vandens pasisavina deguonį, o be deguonies žūsta augalai, žuvys ir kiti vandens telkinių gyventojai. Apie susidariusią situaciją informuota Mažeikių rajono savivaldybė ir bus imtasi priemonių padariniams pašalinti.

Naminukės gamintojui už aplinkos teršimą nepavojingomis atliekomis gresia administracinė atsakomybė. Jam gali tekti atlyginti ne tik gamtai padarytą žalą bet ir padarinių likvidavimo išlaidas. Gali susidaryti kelių dešimčių tūkstančių litų suma. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min