Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neliečiamieji amerikiečiai

Amerikiečių ir lietuvių santykius kartais aptemdo debesys.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Amerikiečių ir lietuvių santykius kartais aptemdo debesys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Amerikiečiai mūsų šalyje gali elgtis kaip įsigeidžia. Ir ne tik NATO kariai ar JAV ambasados darbuotojai, bet net paprasti statybininkai. Vienas iš jų, prisigėręs alaus ir likerio, sumušė garsų grafiką Simoną Gibavičių – ir pasislėpė už storų JAV ambasados sienų. O ambasada pareigūnams pareiškė, jog apklausti jai dirbusių statybininkų nevalia.

Vakarienė su žmona ir artimu draugu sostinės „Savo kampo“ kavinėje garsiam lietuvių grafikui S.Gibavičiui baigėsi net neprasidėjusi, rašo „Respublika“. Keliolika įsilinksminusių amerikiečių darbininkų, kurie alų maišė su „Jagermeister“ ir „Red Bull“, atrodė nepavojingi – kol vienas iš jų, nusprendęs pratęsti linksmybes vyrų tualete, užpuolė menininką.

Smogęs S.Gibavičiui į veidą pramogautojas paliko menininką be sąmonės, paplūdusį krauju ant tualeto grindų. Užpuolikas S.Gibavičiui smogė iš pasalų – tuomet, kai šis traukė kelnių užtrauktuką. Negalėjo apsiginti. „Jis man smogė be jokios priežasties, – sakė S.Gibavičius. – Mes ką tik buvome atvykę į kavinę. Net nespėjome nieko užsisakyti.“Pasak menininko, užpuoliko sugėrovai ėmėsi ginti draugą. Įtikinėjo S.Gibavičių ir jo žmoną nekviesti nei greitosios, nei policijos, vienu balsu prašė „viską sutvarkyti tyliai“.

Grafikas negalėjo pasakyti, kiek išbuvo be sąmonės. Kai atsipeikėjo, pamatė, kad yra kruvinas, jautė stiprų skausmą. Sukaupęs jėgas menininkas išėjo iš vyrų tualeto ir priėjo prie žmonos ir draugo. S.Gibavičius matė, kad jo užpuolikas lyg niekur nieko linksminasi toliau. Tačiau tik išvydęs grafiką amerikietis pašoko ir puolė pro duris. S.Gibavičius tuščiai bandė jį sustabdyti.

Pasak menininko, užpuoliko sugėrovai ėmėsi ginti draugą. Įtikinėjo S.Gibavičių ir jo žmoną nekviesti nei greitosios, nei policijos, vienu balsu prašė „viską sutvarkyti tyliai“. Tačiau kraujuojantis menininkas greitąją ir policija iškvietė. S.Gibavičius buvo nuvežtas į Vilniaus universitetinę greitosios pagalbos ligoninę, ten jam buvo nustatytas smegenų sukrėtimas, 4 siūlėmis susiūta viršutinė lūpa. Be to, dėl traumos ėmė klibėti dantys. Medikai patvirtino, kad S.Gibavičius buvo blaivus: jo kraujyje alkoholio nerasta.

Tą patį vakarą S.Gibavičius nuvyko į Vilniaus 3-iąjį policijos komisariatą, parašė pareiškimą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Policininkai daugiausia nerimavo dėl to, kad užpuolikas amerikietis ir dirbo statybininku JAV ambasadoje Vilniuje, – „Respublikai“ pasakojo S.Gibavičius. – Nuvykau pas savo advokatą. Pareikalavome, kad pareigūnai apsilankytų JAV ambasadoje ir pakviestų visus šiuo metu dirbančius statybininkus į komisariatą, kad būtų atpažintas užpuolikas.“

Ikiteisminį tyrimą atliekanti tyrėja Nijolė Petniūnaitė informavo, kad kol kas JAV ambasada Vilniuje nedavė sutikimo apklausti darbuotojų. Pačios JAV ambasados darbuotojai buvo nekalbūs. „Respublika“ kelias dienas bandė gauti jų komentarą dėl įvykio, tačiau nė vienas iš ambasados darbuotojų kalbėti apie incidentą nepanoro.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min