Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemune pasieniečiai sulaikė dar vieną „ichtiandrą“ (nuotraukos)

„Ictiandras“
VSAT nuotr. / „Ichtiandras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasieniečiai Nemune po įspėjamojo šūvio sulaikė į Lietuvą iš Rusijos kontrabandines cigaretes plukdantį „ichtiandrą“.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardos pasieniečiai ties Pagėgių savivaldybės Vėžininkų kaimu pastebėjo Nemunu iš Rusijos plaukiantį asmenį, tempiantį dėžių virtinę.

Tolėliau upėje budėjo VSAT ir tarnybinės motorinės valties ekipažas, jam tuoj pat buvo perduota informacija apie pažeidėją.

Šiam perplaukus upės vidurį, kuriuo eina Lietuvos ir Rusijos siena, ir likus maždaug dvidešimčiai metrų iki kranto, pasieniečiai valtimi užtvėrė kelią atgal.

Sulaikymo metu Viešvilės užkardos pasienietis iš tarnybinio šautuvo „Winchester Defender“ paleido įspėjamąjį šūvį į orą.

Pažeidėjas sulaikomas nesipriešino, klusniai priplaukė prie VSAT pareigūnų valties ir buvo palydėtas iki kranto. Plaukmenimis avintis bei hidrokostiumu vilkintis tvirto sudėjimo vyras turėjo peilį su įmaute. Sulaikytasis prisistatė esąs 31 metų Rusijos pilietis.

Paaiškėjo, kad „ichtiandras“ į Lietuvą plukdė aštuonias dėžės cigarečių „Prima“ bei „Optima Lights“. Rūkalų pakuotės buvo sandariai apvyniotos juoda polietileno plėvele, aprištos virvėmis ir apvyniotos lipniąja juosta. 4 tūkst. kontrabandininko atplukdytų cigarečių pakelių buvo paženklinti rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Vyras dviem paroms uždarytas į areštinę, o VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Dėl kontrabandos gabenimo pažeidėjui pradėta ir administracinė teisena.

„Ichtiandro“ gabentas kontrabandinis krovinys laikinai saugomas Viešvilės užkardoje.

Iš viso šiemet Pagėgių pasieniečiai sulaikė 4 plaukikus, kurie iš Kaliningrado srities Nemunu į Lietuvą bandė atplukdyti cigarečių. Du iš jų plukdė po 3 tūkst. pakelių cigarečių, vienas – 4 tūkst., o dar vienas – 14,5 tūkst. pakelių.

Paprastai tokiai užduočiai parenkami fiziškai stiprūs jauni vyrai, kurių tikslas – per 4–6 minutes iš Kaliningrado srities atitempti krovinį prie Lietuvos kranto, čia jį palikti ir kuo greičiau nerti atgal į Rusijos pusę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min