Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemuno deltos parko nendrynai padegti specialiosios paskirties raketomis – tik neaišku, iš kvailumo ar piktybiškai

Nendrynų padegimas
15min.lt nuotr. / Specialioji raketa virš degančio nendryno
Šaltinis: 15min
0
A A

Aiškėja, kad ugnies stichija Nemuno deltos regioniniame parke įsisiautėjo nuo paleistų signalinių-apšviečiančiųjų raketų. Tačiau pareigūnams, nepaisant visų pastangų, pričiupti padegėjų nepavyko, todėl ir apie jų poelgio motyvus belieka spėlioti.

Pirmadienio vakarą didelis gaisras suniokojo apie 1,5 hektaro prie Rusnės esančių nendrynų. 

Nemuno deltos regioninio parko nendrynus nuniokojęs gaisras nuo pat pradžių atrodė keistas, nes kilo žmonių sunkiai pasiekiamoje teritorijoje.

Į šių nendrynų vietą prie Atmatos upės kelio ar bent takelio nėra, ten reikėtų nebent plaukti.

Ugniagesiams pirmadienį tebeplušant gaisravietėje, virš nendrynų buvo paleistos kelios specialiosios paskirties raketos. Manoma, kad nuo vienos iš jų, paleistos anksčiau, gaisras ir kilo.

15min.lt pasakojimas – apie naujus šūvius nendryno gaisro įkarštyje ir pareigūnų pastangas pričiupti geros valios, o galbūt netgi tiesiog sveiko proto stokojančius padegėjus.

Pranešė poilsiautojai

Gaisrą pirmadienio vakarą pamatė ir specialiosioms tarnyboms apie tai pranešė poilsiautojai. Atvykę prie liepsnojančios marių pakrantės Rusnės saloje netoli Uostadvario gyvenvietės, ugniagesiai iškart pamatė, kad lengvai į gaisravietę nepateks. Tai užminė mįslę ir dėl gaisro kilmės.

Į salą gelbėtojai persikėlė motorine valtimi.

Gaisravietėje ugniagesių laukė rimtas iššūkis: vėjas kėlė liepsnas į 5-6 metrų aukštį.

Gaisravietėje jų laukė rimtas iššūkis: vėjas kėlė liepsnas į 5-6 metrų aukštį. Ugniagesiams tekdavo laukti akimirkų, kai vėjas aprimsta. Nutaikę tinkamą momentą, gaisrininkai eidavo paskui nendryno gaisro „uodegą“ ir ją primušinėdavo.

Ugniagesiams besidarbuojant kažkas iššovė specialios paskirties pirotechnika. Tai signalinė-apšviečiamoji raketa, turinti mažą parašiutą, todėl ilgai besileidžianti – tai leidžia minutėlę apšviesti tam tikrą teritoriją arba tiesiog ilgiau paženklinti tam tikrą įvykio vietą.

Jei tokia raketa iššaunama netinkamu kampu, ji per greitai pasiekia žemę ir nukritusi gali toliau liepsnoti.

Įtariamuosius pamatė tik įlipę medin

Gelbėtojams ir policijai buvo svarbu kuo greičiau sužinoti, kas šaudo. Įlipęs į medį vienas pareigūnų pamatė, kad prie Atmatos kranto kažkokia kompanija linksminasi prie laužo.

15min.lt nuotr./Nendrynų padegimas
15min.lt nuotr./Nendrynų padegimas

Tuo metu pasigirdo dar vienas šūvis – antroji raketa nekilo į dangų, bet gana žema trajektorija virš vandens atlėkė į tą patį nendryną ir jį uždegė.

Pareigūnai motorine valtimi persikėlė prie poilsiautojų. Prie laužo buvę trys vyrai klaipėdiečiai dievagojosi, kad nieko nežino, šaudė esą ne jie.

Netoliese, prie katerio, ilsėjosi šeima, kuri pareigūnams įtarimų nesukėlė.

Tyrimas dėl nendrynų gaisro tęsiamas. Įvykio metu padaryta daug žalos gamtai. Pažymima, kad galėjo sudegti nemažai paukščių lizdų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min