Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepaprasti ilgapirščių raseiniškių nuotykiai – automobiliai palikti su rakteliais viduje taip ir prašėsi užvedami

Vairavimas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės mėnesio pradžioje Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariatą vienas po kito pasiekė pranešimai apie pavogtus automobilius. Vagystėmis kaltinami nuotykius mėgstantys du jauni raseiniškiai.

Tarp gegužės 4 d. 21.00 val. ir gegužės 5 d. 11.00 val. Raseiniuose, Aušros g., iš A.G. gyvenamojo namo kiemo buvo pavogtas žalios spalvos automobilis „Renault Espace“. Automobilis buvo atrakintas, užvedimo rakteliai palikti viduje. Gegužės 7-ąją 10.50 val. automobilis rastas stovintis Raseinių rajone, Viduklėje, su išlaužta vairuotojo durelių spynele.

Tarp gegužės 4 d. 22.00 val. ir gegužės 5 d. 6.30 val. Raseinių rajone, Viduklėje, Švendrų gatvėje, neaptvertame nesaugomame gyvenamojo namo kieme, sulaužius neužrakinto E.S. žalios spalvos automobilio „Opel Vectra“ užvedimo spynelę, buvo pasikėsinta jį pagrobti.

Gegužės 5 d. 1.45 val. Raseinių rajone, Viduklėje, V. Kudirkos gatvėje, iš nesaugomo namo kiemo, pavogtas neužrakintas V.S. raudonos spalvos automobilis „Opel Astra“, su salone paliktais užvedimo rakteliais, transporto priemonės registracijos liudijimu, techninės apžiūros pažymėjimu ir civilinės atsakomybės draudimo liudijimu.

Ikiteisminių tyrimų metu nustatyta, kad gegužės 4-ąją apie 23 val., 20-metis G.N. ir 24-erių J.S., beeidami viena Raseinių gatve, gyvenamojo namo kieme pastebėjo stovintį automobilį „Renault Espace“.

Abu nusprendė šiuo automobiliu grįžti į namus Raseinių rajone, Viduklės miestelyje. Nuėję į gyvenamojo namo kiemą, jie pamatė, kad automobilis  nerakintas, o automobilio užvedimo spynelėje paliktas raktas. Kad nepažadintų žmonių, vagys automobilį iš kiemo išstūmė jo neužvedę.

Nuvažiavus į Viduklę, Kęstučio gatvėje automobilis sugedo. Norėdami toliau nuo gatvės nutempti sugedusį automobilį, draugai nutarė tai padaryti dar vieno automobilio pagalba.

Švendrų gatvėje gyvenamojo namo kieme stovėjo nerakintas žalios spalvos automobilis „Opel Vectra“. Kadangi šio automobilio raktelio niekur nerado, G.N. nutarė, kad tiks automobilio „Renault Espace“ užvedimo raktelis. Bandant jį įkišti į automobilio „Opel Vectra“ užvedimo spynelę, šis lūžo ir jo dalis liko spynelėje.

Gegužės 5-osios naktį, bevaikštinėdami po Viduklės miestelį, G.N. ir J.S. sugalvojo pasivažinėti. Kadangi ratuotos transporto priemonės neturėjo, daug negalvoję, nutarė ją „pasiskolinti“.

Netrukus V. Kudirkos gatvėje, gyvenamojo namo kieme vaikinai pamatė stovintį raudonos spalvos „Opel Astra“. Nuėjęs prie automobilio, G.N. aptiko, kad šis nerakintas, o užvedimo rakteliai padėti salone. Netrukus abu keliautojai jau važiavo Kauno link.

Kadangi Prienų rajone gyvena G.N. pusbrolis, nutarė jį aplankyti. Prisisvečiavę, vakarop, vaikinai nusprendė grįžti namo, bet automobilis neužsivedė, nes bake neliko benzino.

Grįžimui namo teko „skolintis“ kitą automobilį. Prie vienos sodybos kieme esančio garažo rastu metaliniu strypu nudaužus pakabinamą spyną ir atvėrus garažo duris, garaže rastas raudonos spalvos „Opel Astra“ automobilis. Kadangi automobilio užvedimo spynelėje buvo palikti rakteliai, užkūrę automobilį, draugai sėkmingai sugrįžo į Viduklę.

Tirdami automobilių vagystes, pareigūnai intensyviai ieškojo ir rinko įrodymus joms atskleisti ir įtariamiesiems nustatyti. Raseinių rajono kriminalistų darbo dėka, pagal pavogtuose automobiliuose rastus ir paimtus daiktinius įrodymus, buvo nustatyti įtariamieji.

Gegužės 7-ąją G.N. ir J.S. buvo sulaikyti ir uždaryti į Raseinių rajono policijos komisariato ilgalaikio sulaikymo patalpas. Gegužės 9-ąją Raseinių rajono apylinkės teismas vagišiams paskyrė kardomąsias priemones: J.S. – suėmimą trims mėnesiams, G.N. – suėmimą dviem mėnesiams.

Vaikinams teks atsakyti ne tik už automobilių vagystes Raseinių ir Prienų rajonuose, dėl kurių jiems pradėti ikiteisminiai tyrimai ir pareikšti įtarimai, bet ir už daugelį kitų vagysčių, dėl kurių taip pat pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Abu ilgapirščiai policijai gerai žinomi, nes ne kartą teisti bei bausti administracine tvarka.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min