Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neparadinė Jūros šventės pusė: apsinuodijimai alkoholiu, muštynės ir girtuoklių maudynės

Rytas Klaipėdoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rytas Klaipėdoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Tūkstančius žmonių iš visos Lietuvos pritraukianti Jūros šventė tampa rimtu išbandymu Klaipėdos pareigūnams, medikams ir net šiukšliavežiams.

23 val. nuskambėjus paskutiniesiems Jūros šventės koncertų akordams miestas pasikeičia. Gatvėmis spardydami krūvas šiukšlių ima marširuoti būriai šventės dalyvių, ieškančių naujų pramogų. Pamažu daiktus pakuojasi ir gatvės muzikantai, prekeiviai, jau baigę savo darbą. Paauglių grupelė, pamačiusi ant gatvės grindinio miegančią persišventusią žmogystą, nusprendžia surengti fotosesiją. Blykstės apakintas „pavargėlis“ iš visų jėgų pakelia galvą ir išlemena: „gal aš kam trukdau? Galiu pasitraukti“. 

Paryčiui į Klaipėdos senamiestį išėję pasivaikščioti 15min.lt žurnalistai dar rado nemažai pavargusių šventės dalyvių, patruliuojančius pareigūnus, virtines taksi automobilių ir gatves šluojančius kiemsargius. 

Važiavo atvirom durim

Nors 5 val. ryto miesto tvarkymo darbai jau pamažu baigiami, vietomis gatvės vis dar nuklotos šiukšlėmis: tuščiais plastikiniais bokalais, alkoholio buteliais. Dalis Jūros šventės dalyvių vakarėlį tęsia – susėdę ant Danės pakrantėje esančių suolų vienas po kito užsiverčia butelius ir geria „už šviesų rytojų“. 

Po senamiestį masė žmonių jau išsiskirsčiusi, likęs vienas kitas energingiausias šventėjas. Vieni mėgaujasi uostamiestyje brėkštančios saulės romantika, kiti mėgina parsvirduliuoti namo. 

Tikrosios linksmybės vyksta senamiesčio širdyje. Prie čia esančio striptizo klubo ir klubo „mr. Bond“, dirbančio iki pat ryto, buriuojasi daugybė šventiškai nusiteikusių. Juokas, klyksmai ir keiksmažodžiai trykšta per kraštus, norintys praeiti turi pasistengti ieškodami vietos kojai pastatyti. Seksualūs merginų drabužiai gundo vaikinus, aplink sustatyti prabangūs vaikinų automobiliai, iš kurių sklinda garsi tranki muzika, jaudina merginas. Meilė trykšta pro kraštus.

5:15 val. striptizo ir „Bondo“ baro svečiai pamažu ima skirstytis – jų pasiimti atvažiuoja taksi automobiliai, nebetelpantys šalia esančioje gatvelėje. Girdisi šūksniai: įsiutusių taksistų, įkaušusių keleivių. Antai dviems merginoms kelionė namo taksi automobiliu vos nesibaigia nelaime – nuoširdžiai vakarėlyje dalyvavusi mergina
pamiršta uždaryti automobilio dureles ir šiam pradėjus važiuoti vos neiškrenta į gatvę.

Rimtesnis veiksmas vyksta gretimame skersgatvyje – čia susirinkusi iš baro namų link žygiuojanti kompanija ima nesutarti. Į darbą greitai paleidžiamos rankos: lengvi apsistumdymai virsta skausmingesniais smūgiais, keiksmažodžiai ir pašaipūs šūksniai aidi iš tolo. Ant draugo supykęs vaikinas nutaria jį paerzinti – vargu, ar pats suprasdamas, kodėl jis nusimauna kelnes ir lieka stovėti pliku užpakaliu. Sugėdintas pasitaiso – apsirengia, atsiprašo.

Sutvarkyti nespėti parkeliai ir skverai virtę sąvartynais – pievos ir teritorijos aplink suoliukus skęsta tuščių butelių ir bokalų jūroje. Miegoti nesiruošiančiame mieste aidi šūksniai – vakarėlis ir kairėje, ir dešinėje. Po kelių valandų šventė tarytum prasidės iš naujo.

Po naktinių maudynių nesugrįžo

Klaipėdos greitosios pagalbos medikai teigė, jog nuo pat vidurnakčio tenka rūpintis apsinuodijusiais alkoholiu, gulinčiais gatvėse. Alkoholio padaugino įvairaus amžiaus šventės dalyviai, tarp jų – ir vaikai. 

Iki pat 7 val. ryto netilo greitosios pagalbos medikų telefonas – vis buvo pranešama apie gatvėse gulinčius apsvaigusius šventės dalyvius. Jūros šventė kai kuriems baigėsi gatvėse, kiemuose, ant suoliukų. Šventė gerokai išsiplėtė – iškvietimų gauta ne tik iš senamiesčio, bet ir iš atokesnių gatvelių, pliažų.

Nemažai iškvietimų gauta jau ir iš namiškių: prisišventę klaipėdiečiai nerimo ir sugrįžę į namus. Policijos pareigūnų telefonas netilo dėl nesibaigiančio triukšmo. Neapsikentę iki ryto netilusios muzikos, kaimynai vis kvietė pareigūnus.

Medikų globos prireikė ir keliems muštynių dalyviams. Kelios jaunuolių grupės santykius kumščiais aiškinosi ties pagarsėjusiais barais „Kalifornija“ ir „Legenda“. 

Nelaiminga pasibaigė vienos šventės dalyvių grupelės maudynės jūroje. Girti jaunuoliai Melnragės Neįgaliųjų paplūdimyje nusprendė išsimaudyti Baltijoje ir šitaip paženklinti Jūros šventę. Išlipę į krantą šventės dalyviai neberado vieno draugo. Išsigandę ėmė skambinti medikams, gelbėtojams. Kol kas vaikinas nerastas. 

Klaipėdos komisariate apsilankė šimtai šventės dalyvių, nesugebėjusių rasti tualetų ir gamtinius reikalus atlikusių viešoje vietoje. Jiems gresia baudos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min