Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepilnamečiai iš Lietuvos vis dažniau nusikalsta užsienyje

Tyrimų duomenys rodo, kad mergaitės, vaikystėje patyrusios seksualinę prievartą, 2,4 karto dažniau pakartotinai ją patiria jau suaugusios.
BFL/Gedimino Savickio nuotr. / Nepilnamečiai iš Lietuvos vis dažniau nusikalsta užsienyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos paskelbti duomenys rodo, kad užsienio šalyse daugėja nusikalstančių nepilnamečių iš Lietuvos.

Kaip rašoma tarnybos pranešime, 2010 metais Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tarpininkavo, organizuojant 11 nusikalstamas veikas įvykdžiusių nepilnamečių grįžimą į Lietuvą. 2009 m. nagrinėti septyni tokie atvejai, 2008 m. ir anksčiau panašios situacijos pasitaikydavo labai retai. Minėti nepilnamečiai buvo išvykę į Estiją, Suomiją, Norvegiją, Lenkiją bei Nyderlandus. 

Pastebima tendencija, kad keičiasi nepilnamečių užsienyje padarytos nusikalstamos veikos pobūdis ir mastai. Anksčiau vaikai daugiausia vagiliaudavo iš parduotuvių, o dabar jų padaryta nusikalstama veika vis dažniau būna susijusi su narkotinėmis medžiagomis, ginkluotais plėšimais ar kitais grupiniais nusikaltimais.

Vaikų, įvykdžiusių nusikalstamas veikas užsienyje, tėvai dažniausiai yra išsiskyrę. Neretai šie nepilnamečiai gyvena su vienu iš tėvų arba pas laikinus globėjus, kai kurie – socialinės rizikos šeimose.

Tarnyba, gavusi pranešimus apie nusikalstamą lietuvių nepilnamečių veiką kitose valstybėse, bendradarbiaudama su Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos ambasadomis ir konsulatais, šių vaikų tėvais bei vaiko teisių apsaugos skyrių (tarnybų) specialistais, tarpininkauja organizuojant vaikų iš užsienio grįžimą į gimtinę. Paprastai prieš tai Tarnyba pirmiausia išsiaiškina tėvų situaciją ir jų galimybes tinkamai pasirūpinti atžalų grįžimu namo.

Dažniausiai grįžimo išlaidas padengia tėvai, retesniais atvejais – užsienio valstybių institucijos, o kartais materialinę pagalbą suteikia šeimų gyvenamosios vietos savivaldybės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min