Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 5d. 14:48

Nepilnamečiams žudikams – griežtos bausmės: kaip buvusio policininko sūnus užaugo cinišku nusikaltėliu

Peilis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Peilis

Senolę Lazdijų rajone nužudžiusiems Lazdijų rajono gyventojams Rokui Sedimkai ir Haroldui Ribinskui paskelbtas nuosprendis.

Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje du dabar jau pilnametystės sulaukę Lazdijų rajono gyventojai Rokas Sedimka ir Haroldas Ribinskas nuteisti už nužudymą ir plėšimą.

Nusikaltimo metu vienuoliktos klasės moksleiviais buvę gimnazistai nuteisti už 80-metės Lazdijų rajono Neravų kaimo gyventojos apiplėšimą ir nužudymą iš savanaudiškų paskatų.

Teisėjų kolegija buvo griežta: nusikaltimo metu vos septyniolikos sulaukusiems paaugliams skirtos maksimalios bausmės. Rokas Sedimka, subendrinus bausmes, kalės devynerius metus, Haroldas Ribinskas – dešimt metų. Pastarajam skirta bausmė – maksimali, kokią įstatymas numato nusikaltimą padariusiam nepilnamečiui.

Abiem nuteistiesiems teismas solidariai priteisė sumokėti nukentėjusiais pripažintais nužudytosios senolės vaikams beveik 220 tūkst. litų turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Abu nuteistieji po keletą kartų jau buvo praeityje teisti už vagystes. Nusikaltimas, už grotų pasiuntęs du gimnazistus, įvykdytas pernai metais, vasario 18-osios naktį. Nuo praėjusių metų kovo abu vaikinai teismo laukė suimti.

Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme, nei vienas iš teisiamųjų pilnai savo kaltės nepripažino, vertė ją vienas kitam, o H.Ribinskas – dar ir keitė savo parodymus.

Nusikaltimą vaikinai įvykdė girti, bendrininkų grupėje, iš anksto apgalvoję plėšimo planą ir leidę įvykiams klostytis iki nužudymo. Ekspertai pirpažino, kad senolė buvo nužudytas bejėgiškos būklės, atėmus jai galimybę pasipriešinti užpuolikams. Visa tai pripažinta sunkinančiomis aplinkybėmis teisme.

Ciniškiausia, kad buvusio policijos pareigūno sūnus H.Ribinskas ir jo bendraklasis R.Sedimka plėšti senutės susiruošė po to, kai prieš keletą valandų jau buvo apvogę vieną Lazdijų rajono gyventoją ir pragėrę už parduotą vogtą benzopjūklą gautus pinigus, o už iš nužudytosios senolės pavogtus pinigus vėlgi pirko degtinę.

Lazdijų policijos kriminalistai po žmogžudystės sulaikė buvusio kolegos sūnų ir jo bendraklasį...

Nužudytoji buvo vieno iš nuteistųjų kaimynė, vaikinas ne kartą jai talkino ūkio darbuose.

2012 metų vasario 17-osios vakarą tuomet septyniolikmečiai R.Sedimka ir H.Ribinskas girtavo viename Lazdijų miesto barų. Pritrūkę pinigų, jie sumanė apvogti vieno iš jų kaimyną. Tai buvo ne pirma jų vagystė, kaip vėliau paaiškėjo.

Pavogtą benzopjūklą pardavė pažįstamam Alytaus miesto gyventojui, ne kartą pirkusiam iš paauglių vogtus daiktus.

Pragėrę gautus pinigus, vaikinai mąstė, kaip jų prasimanyti daugiau. R.Sedimka prisiminė kaimynystėje gyvenančią 80-metę, kuri tomis dienomis turėjo gauti pensiją, be to, kaip buvo kalbama, pas ją sodyboje kontrabandininkai laikydavo cigaretes, tad sumanė apiplėšti ir ją. 

Į Neravų kaimą abu vaiknai atvyko H.Ribinsko tėvo automobiliu. Sodybos ūkiniame pastate neradę grobio, nusprendė įsibrauti į gyvenamąją trobą. Laužtuvu išmušė langą, o iš miegų pakirdusiai senolei tuo pačiu laužtuvu trenkė ne mažiau septynis smūgius.

Radę keletą šimtų litų, juos pagrobė, palikę merdinčią senolę gulėti kraujo klane. Grįžę į Lazdijų miestą, vėl pirko degtinę ir gėrė. 

Leisgyvę motiną kitos dienos vakarą rado sūnus. Senolė mirė pakeliui į ligoninę greitosios medicinos pagalbos automobilyje.

Po mėnesio laiko Lazdijų policijos kriminalistai sulaikė buvusio kolegos sūnų ir jo bendraklasį.

Žinia apie iki tol klasės siela laikyto Haroldo ir uždaro būdo jo bendraklasio Roko nusikaltimus sukėlė didžiulį rezonansą ne tik gimnazijoje, bet ir visame Lazdijų rajone.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min