Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepilnametę įtraukę į prostituciją kėdainiečiai sulaukė bausmių

Antrankiai
Vilniaus policijos nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepilnametę įtraukę į prostituciją ir iš to pasipelnę kėdainiečiai sulaukė laisvės atėmimo bausmių: anksčiau teistas 22 metų kėdainietis, spėjęs pasikeisti pavardę iš Č.E. į Č.P. – neteko laisvės šešeriems metams 9 mėnesiams, jo bendraamžis M.B. – ketveriems metams 10 mėnesių, 25 metų A.Š. – dviems metams 7 mėnesiams.

Tokį sprendimą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų žmogaus laisvei ir dorovei baudžiamąją bylą priėmė Panevėžio apygardos teismas.

Tik vienam teisiamųjų bendrininkui – nepilnamečiui S.B. paskirta lygtinė – dvejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas trejiems metams. Nepilnamečiui paskirtos ir dvi auklėjamojo pobūdžio poveikio priemonės – 60 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos, rūpybos ar kitose valstybinėse ir nevalstybinėse įstaigose, kuriose darbas turi auklėjamąjį poveikį, ir elgesio apribojimas 10 mėnesių bei įpareigojimas tęsti mokslą arba dirbti, uždrausti be šios priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos žinios keisti gyvenamąją vietą.

Prokurorų prašymu, nukentėjusiajai iš visų keturių nuteistųjų solidariai priteistas 20 tūkstančių civilinis ieškinys. „Pasipelnymo tikslais bendrininkų grupės sumanyto nusikaltimo dorovei auka šioje
byloje tapo dėl sveikatos problemų negalėjusi pasipriešinti prievartai ir gąsdinimams bejėgė nepilnametė. Su prostitucijos verslu – vienu labiausiai žeminančiu moterį nusikaltimu susijusios baudžiamosios bylos, kaip ir nusikaltimų prieš nepilnamečius tyrimas, yra aktuali mūsų dienų nusikalstamumo problema ir prioritetinė prokuratūros veikla“,- teigė valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius.

Pernai pavasarį Č.P. (iki teismo – Č.E.), veikdamas kaip bendrininkų grupė kartu su M.B. ir A.Š., nuo balandžio vidurio iki gegužės 6 d. Kėdainių miesto viename bute prieš jos valią laikė užrakintą nepilnametę. Č.P., susitaręs su bendrininkais M.B. ir S.B. ir pasitelkęs psichinę prievartą – grasinimus fiziškai susidoroti, pasinaudojo nukentėjusios bejėgiška būkle ir įtraukė nepilnametę į prostituciją.

Vaikinams talkininkavo ir jų bendrininkė A.Š., kuri paruošė nepilnametę užsiimti prostitucija – parinko rūbus, padarė makiažą. Bendrininkai ne mažiau kaip keturis kartus vežė ją į Aristavos ir Saviečių kaimuose esančias degalines, siūlė vilkikų vairuotojams atlikti lytinį aktą su nepilnamete ir gavo atlygį.

Ikiteisminį tyrimą perėmęs iš Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros kolegų užbaigė ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Audrius Leonavičius.

Įstatymas tam, kas įtraukė asmenį į prostituciją, numato laisvės atėmimo bausmę iki septynerių metų, tam, kas pelnėsi iš nepilnamečio prostitucijos, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min