Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepilnametės drama: nuo tėvo despoto pedofilo kentusi mergaitė bandė netgi žudytis

Sutepta lėlė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: sutepta lėlė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismas nepilnametės dukros prievartautojo bylą prokurorų prašymu nagrinės iš naujo.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, patenkinęs prokurorų prašymą, neleido nepilnametės seksualinio išnaudojimo šeimoje bylai nugrimzti į senatį – panaikinus apeliacinės instancijos teismo nutartį nurodyta šią bylą perduoti nagrinėti iš naujo apeliacine tvarka. 

Nepilnamečių justicijos sritį kuruojančio prokuroro Igno Railos teigimu, šioje byloje buvo atskleisti seksualinės prievartos veiksmais šeimoje, kurioje tėvas nukentėjusiąją pastoviai traumuodavo, mergaitė dėl ūmaus, konfliktiško būdo ir despotiškai besielgiančio tėvo nusikalstamų veiksmų patyrė dvasines kančias, tapo uždara, sutriko sveikata, keletą kartų bandė žudytis.

Šią seksualinių nusikaltimų prieš nepilnametę baudžiamąją bylą pernai vasarą išnagrinėjęs Panevėžio miesto apylinkės teismas panevėžietį pripažino kaltu dėl savo dukros prievartavimo ir žaginimo ir nuteisė  šešerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimu. Šiuo teismo nuosprendžiu nuteistasis privalėjo nukentėjusiajai atlyginti aštuonis tūkstančius litų neturtinės žalos.

Po trijų mėnesių bylą pagal apeliacinį skundą išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas panaikino pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo panevėžietis buvo pripažintas kaltu dėl išžaginimo ir prievartavimo. Jo visos nusikalstamos veikos buvo perkvalifikuotos į BK 151 str. 2 d., t. y. kai tėvas, pasinaudojęs dukros priklausomumu, priverčia ją lytiškai santykiauti arba kitaip tenkinti lytinę aistrą. Byla su naujais kaltinimais buvo nutraukta dėl senaties, rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiosios specialistės komunikacijai Vidos Bielskytės antradienį paviešintame pranešime.

Su tokiu sprendimu nesutikęs ir kasacinį skundą parašęs Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras I.Raila teigė, kad apeliacinės instancijos teismas, perkvalifikuodamas seksualinės prievartos prieš nepilnametę veikas, nevertino aplinkybių, kai tėvas prieš dukrą naudojo psichinę prievartą ir fizinį smurtą.  

Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija, pritarusi prokuroro argumentams, konstatavo, kad apeliacinės instancijos teismas, nusprendęs perkvalifikuoti nepilnametės seksualinio išnaudojimo veikas, nevertino tėvo sukurtos grėsmingos, valią gniuždančios atmosferos šeimoje ir kitų svarbių aplinkybių. Šios aplinkybės yra svarbios sprendžiant, kuris BK 149 ir 150 straipsniuose nurodytas nukentėjusiojo asmens valios palaužimo būdas gali būti nustatomas kaltininko veikoje.    

Baudžiamasis kodeksas tam, kas išžagino arba seksualiai prievartavo nepilnametį pavartodamas fizinį smurtą arba grasindamas tuoj pat jį pavartoti, ar kitaip atimdamas galimybę priešintis, ar pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle numato laisvės atėmimo bausmę iki dešimties metų.

PAGALBA TELEFONU
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Vilties linija
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
116 123
visą parą
Jaunimo linija
Emocinę paramą teikia: savanoriai
8 800 28888
visą parą
Vaikų linija
Emocinę paramą teikia: savanoriai
116 111
kasdien (11:00–21:00)
Pagalbos moterims linija
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
8 800 66366
kasdien (10:00–21:00)
Linija doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai
8 800 77277
I–V (16.00–20.00)
Krizių įveikimo centras Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Olandų g. 19-2, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt).
*Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
8 640 51555
I, III, V (16.00–20.00)

Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami.
Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

PAGALBA INTERNETU
Vilties linija
pagalba teikiama suaugusiems
Rašyti svetainėje: paklausk.kpsc.lt/contact.php
arba rašyti el. paštu: vilties.linija@gmail.com
atsako per 3 darbo dienas
Jaunimo linija
Emocinė parama teikiama jaunimui
Registruotis ir rašyti: www.jaunimolinija.lt/laiskai
atsako per 2 darbo dienas
Vaikų linija
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Registruotis ir rašyti:
www.vaikulinija.lt
atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalbos moterims linija
Pagalba teikiama moterims ir merginoms
Rašyti el. paštu:
pagalba@moteriai.lt
atsako per 3 darbo dienas

Papildoma informacija - www.klausau.lt

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min